Szukam osoby chętnej na wyjazd do Niemiec

Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna
Bo moze trafic na smierdzacy Wohnheim z samymi penerami, spac w 8 osob w jednym pokoju, jeden kibel na kilkadziesiat osob. Facet jak ma leb na karku to jakos to ogarnie tymczasowo. Ale nie 19 letnia kobieta swiezo po maturze, ktora do tej pory mieszkala z rodzicami. Nie mowie, ze tak musi byc, bo mozna dobrze trafic, ale z reguly trafia sie na poczatek na takie o... hotele. Zresza widze co sie dzieje, duzo Rumunow, Bulgarow zjechalo sie, zaczyna byc coraz gorzej z praca, ze o mieszkaniach juz nie wspomne. Generalnie, polecam kazdemu zastanowic sie czy naprawde chce zostawiac to co ma w Polsce na rzecz tego co bedzie mial w Niemczech. A tak jak tu jest mowa o produkcji, to na tej produkcji tez kokosow nie ma. 11[tel]EUR, gdzie jak odliczysz mieszkanie, to fakt zostaje na spokojne zycie, ale czy warto? Mysle, ze to kwestia indywidualna. Ja osobiscie nie narzekam, ale jakbym mial zarabiac takie pieniadze jak wyzej napisalem to wolalbym juz w Polsce byc w swoim domu, niz tu (gdzie za mieszkanie place 500 €).
a, ty czego?
Nie masz nic do nauki, sieroto boża?
No jak wyżej.. Coś tam by można dodać, ale dużo zostalo napisane.
Hej, jeżeli chcesz wyjechać do Niemiec, a tym bardziej znasz niemiecki, to powinnaś się odważyć. Chociaż nie wiem czy wyjazd w ciemno jest dobrym pomysłem. Na Twoim miejscu postarałabym się najpierw coś znaleźć przez internet. W Niemczech jest dużo pracy jako tzw. Aushilfe. Czyli zatrudniasz się w firmie które dostaje zlecenia np. od hoteli, które potrzebują okazjonalnie np. kelnerek do większych bankietów czy imprez. Takie firmy poszukują ludzi do pracy i myślę że rozmowę kwalifikacyjną można odbyć nawet przez telefon (+ CV przez maila). Będą po prostu chcieli sprawdzić Twój niemiecki.
Z kolei mój kolega wyjechał w ciemno do düsseldorfu i dostał dobrą pracę jako ślusarz
( http://mr-key.de/düsseldorf ), więc takie ryzyko też się czasami opłaca.
Twój wybór czy chcesz ryzykować, czy wolisz jechać z pewną już pracą.
Pozdrawiam
ona już wróciła. Masz placki na oczach?
Hej .. :) ja jakby co jestem chetna zeby z toba wyjechac do niemiec :) o ile juz tam nie jestes hehe :) Pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna