Problem ze szkołą.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam 16 lat przyjechałam do Niemiec w tamtym roku i od września uczęszczam do realschule, miałam dość spore problemy z językiem, w Polsce w szkole uczyłam się niemieckiego dwa lata ale jak to w szkole nauka języka... Na całą lekcje kilka wprowadzonych słówek i ewentualnie czytanie jakiejś czytanki i zostałam rzucona na głęboką wodę bo nie mam żadnych polakow w szkole, z jednej strony może to i dobrze bo powinnam szybciej przyswoić język ale ze strony nauczycieli żadnego większego zainteresowania czy przyswajam materiał lub czy potrzebuję jakiejś pomocy w wytłumaczeniu czegoś. Jedyne co mi przyznali to jedna godzina tygodniowo dodatkowej lekcji niemieckiego. Teraz przechodząc do głównej części. W Polsce ukończyłam podstawówkę i dwie klasy gimnazjum, nie mogę powiedzieć że bardzo dobrze się uczyłam, bo nie miałam świadectwa z paskiem ale na świadectwie widnialy czwórki. Tutaj przyszłam do 9 klasy, czyli można powiedzieć że dość znaczącej klasy bo oceny ze świadectwa powinny być na podaniu o pracę. Powiedziano mi że nie przepuszczą mnie do następnej klasy bo mój niemiecki nie jest na tyle dobry i że nie poradzę sobie w następnej klasie mogę nie poradzić sobie z egzaminami końcowymi. Mam dwa wyjścia w tej sprawie. Albo zostanę w tej szkole i powtórzę dziewiątą klasę i jeśli nie będę miała dobrych ocen to mogę zapomnieć o dobrej pracy i godnej przyszłości. A drugie wyjście to iść do mittelschule do 9 klasy. Nie mam pojęcia które wyjście będzie lepsze.. Czy jest ktoś tutaj kto może miał podobną sytuację albo jest jakoś w stanie mi doradzić?
Przestań uczęszczać i zacznij się wreszcie uczyć.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia