Slub

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie: Jak dlugo od momentu zlozenia dokumentow czeka sie w Niemczech na wyznaczenie daty slubu cywilnego?
jezeli nie chodzi o jakas konkretna date (dzien) to wlasciwie nie trzeba dlugo czekac, zalezy od miejscowasci, czasami dwa dni
miejscowosc Cham, raczej niewielka, czyli ile dni mniej wiecej? ;)
i czy nie orientujesz sie jak dlugo trwa zalatwianie wszystkich formalnosci?
nie tego nie wiem, ale wiele meijsowasci jest online osagalnych, pewno Cham tez, to jest tez miejsce gdzie mozna pytania zadawac przez e-mail, napewno otrzymasz odpowiedz. Wiem ze z Polski trzeba miec przetlumaczone na niemiecki i poswiadczone przez notariusza dokumenty urodzenia oraz zaswiadczenie z urzedu ze jest sie stanu wolnego
ok, w takim razie dziekuje ci za informacje
a ty juz wzielas slub z tym polakiem tak ostatnio piusalas. a z skad on jest
Jeszcze nie wzielam ;) gdbym juz wziela to teraz nie zadawalabym pytan dotyczacych tego tematu :) on jest Polakiem ale mieszka w Niemczech, okolice Chamu, a dlaczego pytasz?
z ciekawosci pytam, a ta miejscowosc nie znajduje sie przypadkiem kolo monachium. ja mam znajomych polakow w monachium.
guska25 to sama osoba co mycha8
mozna powiedziec, ze niedaleko monachium
Hej ! Z wlasnego doswiadczenia wiem ze date slubu mozna ustalic od razu w momencie kiedy wszystkie potrzebne dokumenty zostana juz zlozone w urzedzie stnu cywilnego. Nie slyszalam zeby ktokolwiek musial czekac na termin i ze jest on nazucany z gory przez urzednikow czy przez burmistrza . ktory daje Wam slub .
Powodzenia .
Kasiu dziekuje ci za informacje :) mam jeszcze jedno pytanie: w Polsce dokumenty takie jak adres zameldowania i zaswiadczenie, ze jest sie stanu wolnego ( ktore jak pewnie wiesz sa niezbedne do zawarcia zwiazku malzenskiego ;) ) wazne sa 2 miesiace, czy w Niemczech jest tak samo? tzn. jesli powiedzmy wyrobilam te dokumenty 20 lutego i koncza one waznosc 20 kwietnia, to czy jesli tlumacz niemiecki przetlumaczy te dokumenty na jezyk niemiecki, to czy w Niemczech tez wtedy straca waznosc? echh ale sie wyslowilam ;)) mam nadzieje, ze zrozumialas :)
Z odswiadczenia wiem, ze dokumenty sa wazne tylko i wylacznie przez 3 miesiace od daty ich wystawienia do daty slubu!!! podkreslam to celowo, bo mnie to dopadlo i stracily waznosc..musialam znow do Polski po nowe jechac...co oczywiscie opoznilo wyznaczenie daty slubu. Musisz to zatem zalatwic jak najszybciej i jesli papiery wystawiono Ci z data 20 lutego, to slub moze odbyc sie najpozniej 20 maja. A tu uwazaj! bo w Nimeczech maj to miesiac slubow i moze byc tloczno!! sprobuj zmiescic sie w kwietniu, pa.
z doswiadczenia, chcialam oczywiscie napisac, sie literowka wkradla:)
atmosphera dzieku za informacje :) mysle, ze jesli juz teraz zaczne zalatwiac date slubu, to nawet jesli wybiore sobie maj to i tak bede juz miala termin zaklepany ;)
Masz racje - niektore dokumenty wystawione w Polsce sa wazne tylko przez dwa miesiace . Wiem ze to trudne ,ale powinno Ci sie udac , poniewaz sa to dwa miesiace, ktore licza sie od daty wystawienia dokumentow do momentu zlozenia ich w urzedzie stanu cywilnego , w ktorym bedziecie brali slub.Data slubu moze byc ustalona juz po tych dwch miesiacach . Najwazniejsze zeby je w tym czasie zlozyc w urzedzie . Pozdrawiam i zycze powodzenia :-)
hmm to teraz juz sama nie wiem jak to jest z waznoscia tych dokumentow, bo amosphera mowi inaczej i kasia mowi inaczej :) wiec jak to jest tak na 100%?? slub musi sie odbyc w ciagu tych 2 miesiecy, czy dokumenty musza byc zlozone w urzedzie w niemczech w ciagu tych 2 miesiecy a slub moze sie odbyc pozniej?
Hej !
W momencie kiedy skladasz dokumenty w urzedzie stanu cywilnego dostajesz tzw. potwierdzenie zameldowania zawarcia zwiazku malzenskiego (Bescheinigung uber die Anmeldung der Eheschließung) , ktore jest wazne pol roku (dokladnie jest napisane do kiedy) i to jest czas , w ktorym musicie zawrzec zwiazek malzenski , bo jesli z jakis powodow nie bedziecie mogli tego zrobic,wtedy po uplywie tego terminu bedziecie musieli na nowo zalatwiac wszystkie dokumenty. A reszta tak jak powyzej :-) Czyli dwa miesiace od daty wystawienia do dnia zlozenia w urzedzie stanu cywilnego.
O.K.To chyba wszystko :-)
Papapa..
hej! no sluchaj, najlepiej zapytaj sie dokladnei w urzedzie. U mnie bylo inaczej niz u przedmowczyni, wobec tego nie wiem skad te roznice, najlepiej dowiedz sie na miejscu. Pozdrawiam
ok, dziekuje wam bardzo za informacje :) i pozdrawiam serdecznie
Temat przeniesiony do archwium.