studia w niemczech oraz praca

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |
Witam, czy orientujecie się czy w Niemczech jest możliwość studiowania zaocznie? i czy i czy technik z wykształcenia ( po ukończeniu szkoły 2 letniej na technika) ma szanse dostać jakąś pracę czy biorą pod uwagę tylko wykształcenie wyższe np. inżynierów?
W Niemczech nie ma studiow zaocznych jest jeden rodzaj studiow wiec ci ktory maja czas to chodza na wszystkei wyklady a ci ktorzy pracuja to chodza kiedy moga i wszyscy razem zdaja egzaminy.W de nie sprawdzaja obecnosci jak w polskich szkolach:).Z dyplomem technika bedzie ci ciezko znalezc prace (masz pozwolenie?) chyba ze na produktcji, lub jako jakis pomocnik.A wogole jaki technik??
Robie technika informatyka i nie wiem właśnie czy mam szansę w Niemczech jako technik znaleźć pracę czy dopiero jak inżyniera bym zrobiła, chciałabym pojechac do Niemczech za rok lub dwa i znaleźć pracę oraz zrobić studia jakieś w Niemczech i sie zastanawiam czy mam szansę na znalezienie pracy jakiejś na początek i utrzymanie się czy lepiej jakbym zrobiła studia w Polsce i dopiero potem wyjechała.
masz obywatelstwo niemieckie? albo pozwolenie na prace to podstawowe moje pytanie? bo jesli tego nie masz to nie zalatwisz sobie pracy w niemczech latwiej juz jako inzynier tzn (jesli nie bedzie niemcow na to stanowisko).Do studiowania w niemczech chyba trzeba miec miedzynarodowa mature sprawdz to jeszcze bo moze sie myle ale wszytscy ktorych znam z polski maja miedzynarodowa.Wynajecie pokoju kosztuje ok 2[tel]eur ,zycie 1[tel]bez dobrej znajomosci jezyka i dobrego wyksztalcenia nie znajdziesz pracy i nei bedziesz w stanie sie utrzymac .Jesli masz pozwolenie na prace lub lepiej obywatelstwo znajdziesz prace za 400 eur (sredni niemiecki).Jesli znasz dobrze a nawet bardzo dobrze jezyk to znajdziesz lepsza prace.Aha tutaj nie tylko patrza na dyplom, znajomosc jezyka ale na przede wszystkim na praktyke w zawodzie.Pozdrawiam
Napisz czy masz pozwolenie na prace lub obywatelstwo niemieckie i jaka masz znajomosc jezyka .Czemu wlasnie do niemiec chcesz wyjechac?
Obywatelstwa niemieckiego nie mam, ani pozwolenia na prace, jeszcze tego nie załatwiałam.i jezyk znam słabo, ale jak mówiłam juz tera nie jade, tylko chciałabym za rok, dwa najlepiej..ale nie wiem jak z tymi studiami czy musze w polsce robic czy da sie w niemczech bo mature mam zwykłą, a języka zamierzam sie zacząc uczyć niedługo.
A jak masz to zamiar zalatwic?? myslisz ze od reki daja pozwolenie ?powiem ci szczerze ze widze to ciemno chyba ze masz papiery na obywatelstwo ? sprawdz jak to jest z marura bo mi sie wydaje ze tylko meidzynarodowa uznaja pa
To mogłaś mi napisać jakie kroki trzeba podjąć i warunki żeby to obywatelstwo załatwić i pozwolenie na pracę.
Madzia1199, by moc studiowac w Niemczech nie koniecznie trzeba posiadac mature miedzynarodowa- mozliwosc te daje rowniez zdany egzamin DSH.
Napisz prosze, czy studiujesz w Niemczech? I jezeli tak, to gdzie i co?
Pozdrawiam!
"niekoniecznie"
Obywatelstwo niemieckie zyskuje sie gdy twoi rodzice lub dziadkowie maja pochodzenie niemieckie wtedy mozesz sie o to starac z racji pokrewienstwa albo po kilku latach po slubie z obywatelem niemiec tez dostaniesz.A pozwolenie na prace nie jest latwo sobie zalatwic jesli nie masz konkretnego zawodu chyba ze wiezmiesz slub z niemiecm to masz automatycznie.A jesli chcesz sie starac to idz do urzedu pracy w Polsce i zobacz oferty pracy z Niemiec.Z tym ze np.jesli jest oferta pracy np.dla kucharki to osoba starajaca sie o ta prace musi miec wyksztalcenie gastonomiczne itd no i zdajesz test z jezyka oczywiscie przed wyjazdem do Niemiec.Jesli nie pokrywa cie sie wyksztalcenie z praca pozwolenia nei dostaniesz.Sa podajrze 2 rodzaje takich pozwolen albo sama sobie znadzie pracodawce niemieckiego i on wysyla do urzedu w polsce papiery i to chce w Niemcech nie ma osoby chetnej na stanowisko np.pielegniarki a ty masz takie wyksztalcenie i znasz podstwy jezyka to ci zrobia pozwolenie ta zasadzie dogadania sie meidzy dwoma panstwami.A druga mozliwosc to jak starasz sie z innymi o dana posade .Moze po 2012 polacy beda miec pozwolenie na legalna prace w niemczech ale nie wiadomo jescze.Tutaj tez jest bezrobocie wiec nie sadze zeby otworzyli dla polakow rynek pracy.Czemu nie chcesz pojechac do Angli lub Irlandii tam masz legalna prace nei potrzebujesz pozwolenia?
Asiu wlasnie nei bylam pewna czy trzeba miec czy nie totez jej nie pisalam na 100% i kazalam sprawdzic.Moi znajomi maja miedzynarodowa :) Ja jestem z Hessen pozdrawiam
Zapomnialam dodac do pozwolenia ze albo trzeba miec wyksztalcenie pokrywajace sie z danym stanwoiskiem czyli pielegniarka-wykszt medyczne albo 3 lata pracowalac na podobnym stanowisku to tak samo sie liczy oczywiscie musisz miec to udokumentowane.
Przecie to bez sensu, ja nie mam nikogo z rodziny w Niemczech , i nie chce na siłę wychodzić za kogoś żeby obywatelstwo dostać, a chciałabym na stałe zamieszkać w Niemczech , chyba muszą być jeszcze jakieś inne możliwości.
Napisalam ci o pozwoleniu ze masz 2 rodzaje idz do urzedu pracy w pl i sie zapytaj to sami ci powie co ja.Nie kaze ci wychodzi za maz hehe .Mieszkac mozesz nikt ci nie zabroni bo jestesmy w Uni ale pracowac i studiowac nie mozesze .Chyba ze sobie zalatwisz pozwolenie na prace i zdasz egazmin dsh na studia.
A orientujesz się jeszcze czy w Niemczech biorą pod uwagę doświadczenie w pracy , które nabędę w Polsce czy powinnam w niemczech zapisać się na jakiś staż albo praktyki?
Napewno wazne jest doswiadczenie ,ale radze ci raczej zaczac od stazu badz praktyki.Nie wiem czy trzeba na nie miec pozwolenie .Jakbys znalazla sobie praktyke to potem mogliby ci zrobic pozwolenie na stala prace jak bys byla dobra .Ja na twoim miejscu skonczyla bym studia i w miedzy czasie sie uczyla niemieckiego w Polsce.Wtedy jako inzynier lub magister znajdziesz prace latwiej .Zobacz na www.monster.de lub www.markt.de tam sa ogloszenia .Jesli chcesz pracowac jako inzynier po studiach to twoj niemiecki musi byc bardzo dobry(moj kolega jest inzynierem i zalatwil sobie pozwolenie i 3 lata sie uczyl niemieckiego i zrobil certyfikat.Czemu akurat chcesz mieszkac na stale w Niemczech?
Ja jestem na 1 roku studiow (zaoczne w PL) mieszkam w Niemczech z moim narzeczonym.Chodze na kurs niemieckiego.W tym roku bierzemy slub i wtedy bede szukac jakiejs pracy .Moze za ok 1 rok bede szukac praktyki zwiazenej z moimi studiami bo narazie moj niemiecki jest sredni.Pozdrawiam
aha jest jeszcze jedna opcja zalozyc sobie firme jednoosobowa-tzw gewerbe i wtedy mozesz pracowac ale tego nie polecam przeczytaj sobie o tym
Do Niemczech chciałabym wyjechać między innymi dlatego, że jest blisko Polski i zawsze zanim sie wyjedzie tak już konkretnie to można ewentualnie pojechać w wolnym czasie tam i sie jeszcze popytać na miejscu czy coś załatwić jak już ten niemiecki podszlifuje. A co do Anglii to nie wiem, tam już z tego co słyszałam to ponoć bardzo dużo polaków jest, chyba więcej ni z w Niemczech i nie wiem czy wogóle się praca znajdzie. A Niemcy mnie ciekawią ogólnie. A skoro w Polsce studiujesz zaocznie to pewnie musisz jeździć co 2 tygodnie do polski i spowrotem co nie.
A jeszcze co do tego stażu w Niemczech to sie chciałam spytać czy tam jako stażystka będę jakiekolwiek pieniądze z urzędu niemieckiego dostawać? i czy jest możliwość wyjechania na staż do Niemiec na dwa lub trzy miesiące?
Nie na szczescie jade tylko 2 razy w roku na egzaminy.Bylas juz w Niemczech kiedys?.Ale w Angli czy Irlandii masz legalna prace a w Niemczech nie.Moja kolezanka pojechala na Islandie zna srednio angielski i ma juz prace (legalna).Nie dostaniesz zadnych pieniedzy od rzadu niemieckiego, jak nie masz papierow tzn obywatelstwa ,nawet jak bedziesz miec pozwolenie na prace to nie dadza ci zadnej kasy .Bo czemu mieli by ci dac? Czy polski rzad daje ukraincom czy ruskom kase?Oczywiscie ze nie bo ona jest przeznaczona dla swoich obywateli.Jak sobie zalatwisz staz czy praktyke(oczywiscie musisz b.dobrze mowic)to beda ci placic twoi pracodawcy min 400eur.
Wprowadzaja Cie w blad! zeby studiowac w niemczech nie potrzebna Ci jest ani miedzynarodowa matura, egzamin dsh tez nie jest konieczny. Wazne jest, zebys miala dobra srednia na polskiej maturze. Jesli nie znasz zbyt dobrze niemieckiego- bedziesz miala mozliwosc uczeszczania do Studienkolleg- semestr lub dwa. naucza Cie tam jezyka i jest to bezplatne. Nie potrzebujesz takze obywatelstwa, zeby podjac prace.
Polska jest w EU, wiec od razu po przyjezdzie do niemiec mozesz zameldowac stale miejsce pobytu i dostaniesz europejska karte stalego pobytu oraz Lohnsteuerkarte-czyli cos jak polski PIT. Jako studentka masz mozliwosc legalnej pracy w okreslonym wymiarze godziny rocznie. Mozesz tez pracowac jako Aushilfe bez zadnych problemow za 400€.
Przypuszczam, ze technik moze byc porownywalny z kims, kto ukonczyl w niemczech ausbildung w tym kierunku, wiec powinnas znalezc prace. Mozesz chociazby rozjerzec sie na uniwersytecie, na ktorym zamierzasz studiowac, czy nie potrzebuja kogos do komputerow:)
W razie pytan-pisz, pozdrawiam,
Ayo
Za staz dostaje sie min 750€. Dlaczego wprowadzasz dziewczyne w blad swoimi niepelnymi informacjami??
w ogole sie tym nie przejmuj. majac status studenta automatycznie masz pozwolenie na prace, co prawda w niewielkim wymiarze godzin, ale dasz rade zarobic na utrzymanie. poza tym- mozesz dostac tutaj kredyt studencki bez zadnych problemow, na dobrych warunkach (od 150€ do 650€). na splate masz 25lat od momentu zakonczenia studiow.
Czyli np- znajdujesz sobie prace za 400€, jako studentka zupalnie legalnie- ok 15godzin tygodniowo, masz czas na studiowanie, a jesli 400€ ci nie wystarcza na zycie- mozesz wziac minimalna kwote kredytu. za 550€ powinnas przezyc jako studentka:) Mi wystarcza 400€, ale ja jestem we wschodnich niemczech:)
pytaj ile chcesz i o co tylko chcesz:)
Co ty za glupoty piszesz!! za praktyke dla studenta masz od 0 do 1000eur ale przewaznie od 4[tel]eur .W rok nie nauczy sie az tak dobrze jezyka zeby studiowac w de jak one jescze nie umie albo umie slabo.Kto ja wezmie na praktyke ze slabym niemieckim??Oceniaj jej szanse realnie!. Ja jej napislam ze chyba trzeba miec mature miedzynarodowa ,ale kazalam jej to tez sprawdzic wiec nie pisz ze ja wprowadzam w blad!!!
ayo glupoty piszesz nie znajdzie pracy po technikum informatycznym chyba ze ty ja zatrudnisz:) to wcale nie mozna porownywac z ausbildung poniewaz oni maja wiecej praktyki w danym zawodzie i wezma szybciej niemca po ausbildung niz ja!!.Chyba nie wiesz co to jest znaczy polski technik-nic, zadnej wiedzy ani praktyki.Zreszta jak ona bedzie tylko po technikum to nie zalatwi sobie pozwolenia na prace!!
ty masz za przeproszeniem jakiegos fiola z tym pozwoleniem o prace!!! kobieto- studenci nie potrzebuja zadnego pozwolenia!!! maja je automatycznie, jak tylko zapisza sie na uczelnie. poza tym- czy musi pracowac w swoim zawodzie? jako studentka moze sobie troszke dorabiac gdziekolwiek, a pracy dla studentow jest duzo. przy tym moze spokojnie studiowac. moze dostac dostac kredyt lub, jesli przed rozpoczeciem studiow popracuje pol roku w niemczech- bafög.
poprawa nie ,ze nie znajdzie tylko ze znajdzie mialo byc.A co do studiow to bedziesz placic 500 eur za semestr.Pozdrawiam
Słuchajcie, ja poprostu muszę wkońcu ustalić czy zrobić tego technika nauczyć się niemieckiego i pojechać do Niemczech i tam studiować oraz pracować czy lepiej będzie jak zrobię w Polsce inżyniera, nauczę się języka i potem wyjadę do Niemiec. Bo tak naprawdę chciałabym jak najszybciej wyjechać do Niemiec, ale na siłę jak ma niewypalić to nie chce, i nie wiem czy robić tutaj studia i potem jechać dopiero. A poza tym czy studia w Niemczech są płatne?jak tak to ile kosztują?
ja place 50 euro za semestr. jestes czarownica i straszysz dziewczyne!!!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |

« 

Pomoc językowa