studia w niemczech oraz praca

Temat przeniesiony do archwium.
31-58 z 58
| następna
to ile placisz za studia zalezy od tego, w ktorym landzie studiujesz. ja jestem w niemczech od 6 lat. koncze niedlugo prawo i troszke sie znam na tym i owym. zdecydowalas sie juz na konkretne miasto i uczelnie? osobiscie moglabym Ci poradzic, zebys w polsce intensywnie uczyla sie niemieckiego i rozpoczela studia w niemczech. bedziesz miala mozliwosc brania udzialu w praktykach organizowanych przez uczelnie, przez co szybciej wyrobisz sobie kontakty w firmach. jako studentka latwiej zintegrujesz sie z niemieckim srodowiskiem. ale to tylko moje prywatne zdanie.
ayo sama masz fiola czemu mnie obrazasz??jako polski student nie dostanie pozwolenia na prace w de ! a jako student w de czy moze cos zarobic nie wiem na tym sie nie znam wiec tego nie pisalam jej!!!i wydaje mi sie ze jako polska studentka w de nie dostanie bafölg!!zastanow sie nad soba wyjatkowo niesympatyczna jestes osoba!!
srednio bedzie 500eur zalezy od landu u nas w tym semestrze to weszlo
Witaj Ayo!
Spytac pragne... czy Ty nie studiujesz przypadkiem na Viadrinie?

Pzzdrawiam!
nie, nie! na viadrinie nie:) nie lubie ani frankfurtu ani viadriny:( przykro mi:(
madzia- u ciebie w tym semestrze weszlo, ze 500€, w wielu innych landach nie weszlo. zreszta- tu jest mowa o technische hochschule, a nie o uni, bo dziewczyna chce zostac inzynierem. popytalam kilku niemieckich znajomych- wszyscy mowia- jak inzynierskie to tylko w niemczech, bo tu szukaja takich ludzi jak mrowkow:) powiedz mniej wiecej dokad chcialbys wyjechac a postaramy sie wyszukac ci kilka szkol, ktore odpowiadalyby twojemu kierunkowi!
ayo ale wejdzie :)tam gdzie narazie tego nie ma to byle nrd wiec raczej nikt tam nie chce studiowac:=) Ale mysle ze ona nie da rady z niemieckim w rok czasu zeby zaczac tu studiowac takie jest moje zdanie.
Najlepiej żeby to było miasto większe a nie wieś, nie mam konkretnego wybranego a ni konkretne uczelni, poprostu tam gdzie można zrobić inżyniera najlepiej cos z informatyką jeśli to możliwe, ale jakie warunki jeszcze musiałabym spełnić żeby sie dostac na takie studia bo to jest wazne czy wogle bym sie dostała, trzeba same 5 mieć bo inaczej nie ma szans?? i poza tym ile kasy na początek musze miec jak bende sie wybierac do niemczech?
Najlepiej żeby to było miasto większe a nie wieś, nie mam konkretnego wybranego a ni konkretne uczelni, poprostu tam gdzie można zrobić inżyniera najlepiej cos z informatyką jeśli to możliwe, ale jakie warunki jeszcze musiałabym spełnić żeby sie dostac na takie studia bo to jest wazne czy wogle bym sie dostała, trzeba same 5 mieć bo inaczej nie ma szans?? i poza tym ile kasy na początek musze miec jak bende sie wybierac do niemczech?
Ayo :) Szczerze mowiac nie ma sie co dziwic :)
Prosze napisz, gdzie studiujesz? Mialabym do Ciebei kilka pytan.
Pozdrawiam Cie cieplo!
Każdy cudzoziemiec chcący studiować w Niemczech, musi spełniać

następujące wymogi:

1. maturę z liceum ogólnokształcącego (po technikum tylko mozna isc na fachhochshule czyli cos jak politechnika)oraz

2. język niemiecki zdany na maturze na rozszerzonym poziomie

lub

3. Jeden z certyfikatów językowych ,jesli ktos nie ma matury z niemieckiego ani zadnego certyfikatu to nie dostanie zadnego miejsca na uczelnii wymagany jest miminum MITTELSTUFE II.
mozesz prosze dac do siebie namiary AYO
Mozesz mi powiedziec czy jesli mam magistra w PL to czy moglabym np. zrobic cos dodatkowego na niemieckiej uczelni?? Obecnie w czerwcu zdaje ZD. Ale mam zamiar tez wyzsze poziomy zdawac.
Mozesz robic master albo mba w de
cze MAdzia mam takie pytanko, bo widze ze sie orientujesz w takich i owakakich sprawach moze studiujesz w Niemczech?? jesli tak to uzyczyla bys mi swoich informacji gdyż zamierzam iść na Uni Koln ale nie wiem co ijak i z checia bym porozmawial najlepiej przez gg oto moj nr: 6653202 czekam na odp Pozdrawiam
hej!!mam pytanka na temat studiow w niemczech.mam nadzieje ze mi ktos pomoze.czy zdawal ktos certyfikat DSH lub inny ktory umozliwia studiowanie w niemczech.jak przeliczaja oceny ,znaczy sie srednia???jak na koniec roku mialam srednia 5,2.czy jest w ogole sens zabierac sie za taki kurs??bo mam swiadomsc ze moj niemeicki nie jest na wysokim poziomie.chce na ten kurs poswiecic rok.czekam z nie cierpliwoscia na odpowiedz!!
nelson ja nie studiuje w de tylko w polsce duzo informacji znajdziecie na www.studiawniemczech.pl pozdrawiam
Dsh jest dosc trudny zobacz na stronce ktora podalam wyzej tam opsiane sa jakie certyfikaty trzeba miec chyba ze masz mature z niemieckiego na rozszerzonym?
wklejam testy do dsh dla wszystkich zainteresowanych
http://rapidshare.com/files/23455182/DSH.rar
http://fudart.webd.pl/wordpress/?p=592
hej,

czy ktoś z Was orientuje się, w jaki sposób można najtaniej i najszybciej przesłać pieniędze do UNI-ASSIST? (składam Bewerbung na Uniwerek Humboldta, ale to chybe nie ma znaczenia). Może tez ktoś z Was ubiegał się już o miejsce i może służyć radą, byłabym bardzo wdzięczna! Czekam na Wasz odzew.

Pozdrowienia!
witam ja mam pytanie jeśli ja mam prawie całą rodzine w niemczech i co musze załatwić żeby móc mieszkać w niemczech a oni już tam siedzą po 20 lat
jesli masz obywatelstwo... to wystarczy sie spakowac i jechac do nich najlepie.. sami pewnie wiedza gdzie jakie sprawy pozalatwiac to ci pomoga...
czesc !!!!zaciekawilo mnie co napisalas o bezplatnej nauce w Studienkolleg. ja od niedawna jestem w Niemczech, niestety nie znam dobrze niemieckiego. studia skonczylam w Polsce (prawo administracyjne), ale chcialabym tutaj cos dalej robic . niestyty nie mam tutaj pozwolenia na prace , napisz mi prosze cos blizej o mozliwoasci nauki jezyka.
z gory dziekuje
Prawo pracy dla studenta jest ograniczone czasowo nie kwotowo, tzn mozesz w roku pracowc 90 pelnych dni lub 180 na pol etatu.Ile zarobisz to Twoje.Nauka w Studienkolleg jest teoretycznie bezplatna,tzn nie placisz za kurs nic tylko oplaty studenckie itp.Co w zeszlym roku na FH w Coburgu wynosilo 85 EUR plus 1o EUR za legitymacje studencka.Nie wiem jak to wyglada w tym roku w zwiazku z oplatami za studia, bowiem od tego roku placi sie oprocz tych oplat kancelaryjnych ( w granicach 85-120 EUR w zaleznosci od uczelni) okolo 4[tel]EUR za semestr.Nie wiem czy to dotyczy Studienkolleg.Dostalam decyzje o przyjeciu na studia od pazdziernika 2007 i oplata w sumie wynosi 485 EUR , w nastepnym semestrze bedzie 100 EUR wiecej. Po prostu zapytaj ile to kosztuje oprocz oplat kancelaryjnych.Moze nadal nic :)
Czy wiesz moze jak to wyglada z osobami ktore maja dyplom uczelni wyzszej ukonczony w PL i teraz musza sie jakos odnalesc w DE. W chwili obecnej zdaje ZD takze to bym juz miala czekam na jakies dobre rady!!:)Moj nr [gg]
jestem studentka w niemczech (kierunek: pedagogika specjalna) i dostalam swietna prace zwiazana z moim kierunkiem - opieka nad niepelnosprawnymi. Mam umowe na 15 godzin w tygodniu, ale jak zaczne liczyc te pol dnia i cale dni, boje sie ze przekrocze ten limit! Np. sa dni, gdzie pracuje 10 godzin, czyli: 1 caly dzien (8h) + 1 pol dzien (2h).
Studenci pracujacy legalnie w niemczech: czy ktos z was wie, jakie moga byc konsekwencje, jesli sie przekroczy o pare dni ten limit 90 dni w roku???
prosze o pomoc!!!
ayo, czytałam twoje posty i widzę ,że sie sporo orientujesz, bardzo, ale to bardzo chciala bym z toba pogadac, jeśli byś mogła wyślij mi jakieś namiary gg, albo msn na tego meila [email] pozdrawiam serdecznie
hej magda. czytalam te wasze wypowiedzi. ja rowniez mieszkam w niemczeh i mam stycznosc z polskimi studentami w nimeczech. to co napisalas jest kompletna bzdura. zeby studiowac nie potrzebna jest matura miedzynarodowa bo polska nlezy do unii. nalezy zdac certyfikat DaF na odpowiednim poziomie. a jezeli chodzi o koszty to zalezy od landow. w niektorych lanadach nie zostaaly wprowadzone oplaty ale to niebawem sie zmieni. a oplaty tak jak mowilas 500€ za semestr. po drugie jezeli jestes studentem masz automatycznie legalna prace, gdy okres studencki minie niestety tracisz prawo do legalnej pracy. z jednym sie zgodze ze lepiej isc na studia jak sie zna dobrze niemiecki nie musisz znac perfekt nauczysz sie go na studiach i to bardzo szybko. moje kolezanki wyjechaly do francji na studia. potrzebny byl im angielski . rok minal i mowia perfekt.
Temat przeniesiony do archwium.
31-58 z 58
| następna

« 

Pomoc językowa