olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 97
poprzednia |
Czy wiecie może kiedy dokładnie jest olimpiada z niemieckiego w województwie lubelskim???
w każdym województwie, o ile mi wiadomo, powinna byc tego samego dnia
14.11.2008 godz. 10.00
hmm a czy wie ktoś może jakie były progi punktowe w lubelskim w ubiegłych latach i czy macie może 30.OJN (oczywiście etap szkolny)?? Jak ktoś by ją miał to prosiłabym o przesłanie jej na maila: [email] bo nigdzie nie mogę jej znaleźć.
a i jeszcze jedno:
jak się przygotowujecie? ;p
i jeszcze jedno poszukuje klucza do XXI OJN ma ktoś może??
jak tak, to również na maila bym poprosiła ;)
No nie wiem, jak z tymi progami. Niestety kiepsko - znaczy wysoko. :( W zeszłym roku koszono bodajże przy 80-85/100. No to nie ciekawie, prawda? Jak już wspomniano Olimpiada zaczyna się o 10:10 14.11 w piątek i trwa 90 minut.
jak 80 to jeszcze nei byłoby tak źle ;)
najgorszy jest jak dla mnie tekst lukowy.
w zeszłym roku w poznańskim było na pewno 80
i ten, powodzenia wszystkim piszącym ;-)
Chodzi Ci o pierwsze zadanie czy drugie? Bo chyba dwa pierwsze polegają na uzupełnieniu... Jak wejdziecie na strone OJN, to znajdziecie kartę z etapu szkolnego z zeszłego roku. Dla mnie pierwsze zadanie to masakra. :/ Bo co, jeśli pasują np. 2 czy 3 słowa? Czy klucz uwzględniać może kilka odp.? I jeszcze jedno pytanie do podchodzących do olimpiady: Czy należy przerobić WSZYSTKIE zagadnienia gramatyczne ze szkoły średniej? Przeraża mnie moja zaplanowana na jutro powtórka Syntaxu... czy trzeba wszystko o tych zdaniach wiedzieć i wszystkimi strukturami operować, by się załapać? Ma ktoś jakieś doświadczenie lub chęć podzielenia się radami i spostrzeżeniami z tegoroczniakami? ;]]]
Bo co, jeśli pasują np. 2 czy 3 słowa? Czy klucz uwzględniać może kilka odp.?
Jeżeli nawet klucz nie uwzględnia, a Twoje słowo pasuje zachowując logiczną całość, to masz uznane.

Czy należy przerobić WSZYSTKIE zagadnienia gramatyczne ze szkoły średniej?
zależy ile przerobiliście w szkole, ale jeżeli patrząc na średnią, to trzeba przerobić nawet więcej ;)

czy trzeba wszystko o tych zdaniach wiedzieć i wszystkimi strukturami operować, by się załapać?
Jeżeli wykluczymy czynnik szczęścia i tego, że akurat trafisz na to, co umiesz, to odpowiedź brzmi TAK. Oczywiście wiedzieć o nich nic nie musisz, musisz umieć je zastosować ;)

A przy okazji - zeszłoroczny szkolny nie był aż taki zły ;)

Ale jak to się mówi - nie można się poddawać ;)
no o to pierwsze właśnie ;)
zawsze mi brakuje słowa jak coś takiego robię ;)
no jutro się biorę za powtórkę gramatyki, dziś za zadania z fizyki :D
Heh... ja tak stwierdzam, że totalnie za mało tych godzin w dobie. ;] Ja chyba z tego wszystkiego zarywam noc... no przynajmniej do 2 posiedzę... przerażam się. ;]]] A co do pierwszego... no właśnie ja też mam z czymś takim problem. Niestety nie ćwiczyłem bardzo tego rodzaju zadań i dlatego myślę, że w piątek, nawet wiedząc jakich rodzaju zadań mam się spodziewać, całkowicie się w tym pierwszym pogubię...
bądźmy dobrej myśli ;)
ja na dziś kończę jutro cięzki dzień ;)
A propos, z jakiej klasy jesteście? Ja z pierwszej LO. Zatem nic mi się nie waży, jak nie przejdę... będę mieć jeszcze dwie szanse. ;]
ja też z pierwszej. ale chciałabym przejść tylko 1. etap tak dla siebie po prostu. ;)
przyszłości i tak nie wiążę z niemieckim więc nie zalęzy mi na jakiś wielkich sukcesach ;)
A ja jestem w drugiej gimnajzum, i piszę 18 listopada. Czego mogę sie spodziewac?
to nie ta olimpiada :P
w gimnazjum są łatwijsze ;)
Heh :) Ja niestety około miesiąc przed postanowiłem startować... Jestem w dobrej grupie, mam zajebistą nauczycielkę, ale miałem problem z tym niemieckim... Po prostu odświeżyłem wszystko sobie, ale widzę, że z mojego Syntaxu nici... Ja też chciałem w tym roku przejść przynajmniej pierwszy dla własnej satysfakcji, ale teraz obrosłem w pesymizm. No cóż, jednak nie zniechęci mnie to do nauki systematycznej. hehe ;] PS. Jak tam powtórka? :P Mógłbym spytać, z jakich książek korzystasz?
powtórka całiem nieźle przerobijam dziś jeszcze raz repetytorium Bęzy- wiem, że nie jest ono na zbyt wyskoim poziomie, ale może na razie wystarczy zrobiłam powtórkę taką ogólną ze słownictwa tzn. z ksiązek, z których się uczyłam przez poprzednie lata (te no alles klary sobie wypozyczylam bo nie mialam :D i pozostale to Berliner Platz a teraz Mittelstufe Deutsch)
a u ciebie jak tam? co ci w tym syntaxie nie idzie? ;p

>Jestem w dobrej grupie, mam zajebistą nauczycielkę

hmm w szkole? ;) bo ja w szkole mam jedną godzinę, na której uczymy się pytac o drogę, albo o godzinę ;D

a i z jakiego województwa jesteś?
Czy to prawda, że trzeba miec ponad 90% żeby przejsc do etapu okręgowego w woj. śląskim???
Miałbym prośbę, ale to chyba do jakiegoś nauczyciela j. niemieckiego, tudzież obojętnie kogo innego ;-) mógłby ktoś wrzucić jutro po południu tutaj skan zadań z olimpiady? :)
Maciek: Nie wiem, postaram się pójść do mojej nauczycielki i ew. zeskanować w pracowni. Ale prośba do innych: wy też popytajcie, ew. zeskanujcie w miare możliwości w szkole i wrzućcie plik na pendrive'a.
Jaga: Ja z Zachodniopomorskiego. :)
Moira: Nie ma ustalanych odgórnych progów. Próg ustalają po analizie wyników w danym roku. Jednak tendencja na licealnej olimpiadzie to pow. 80% (80 pkt.). :/
Maciek: Nie wiem, postaram się pójść do mojej nauczycielki i ew. zeskanować w pracowni. Ale prośba do innych: wy też popytajcie, ew. zeskanujcie w miare możliwości w szkole i wrzućcie plik na pendrive'a.
Jaga: Ja z Zachodniopomorskiego. :)
Moira: Nie ma ustalanych odgórnych progów. Próg ustalają po analizie wyników w danym roku. Jednak tendencja na licealnej olimpiadzie to pow. 80% (80 pkt.). :/
ja raczej powinnam mieć ten test po olimpiadzie i chętnie się z wami podzielę ;)

oo w zachodnio-pomorskim może być ciężej (jeżlei chodzi o próg punktowy) ;p

powodzenia wszytskim jutro ;)
Witam.Mam problem. Zapisałem się na olimpiadę w tym roku (w zeszłym roku dostałem się na ustny w wielkoposkim), a nikt mnie w budzie nie poinformował o tym, ze jutro jest olimpiada. Jeden z nauczycieli w przelocie mówił o jakieś 24 listopada...ale to na pewno nie ta. Czy możliwe, że zapomnieli, czy też jest jakiś inny termin też??
ze strony interetowej organizatora:
2. Eliminacje szkolne - odbędą się dnia 14. listopada 2008r. o godz. 10.00. Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne, tj. 90 minut.

Znamy się co najmniej z widzenia, bo też byłem rok temu na ustnym w Poznaniu ;)
dzięki Wam wielkie ;)
Chyba Cię kojarze ;-) Mam nadzieję, ze jutro w tej olimpiadzie wezmę udział i uda się spotkać na tym samym etapie, co przed rokiem ;-)
nie uda się, niektórzy są już za starzy i udało im się skończyć liceum ;) zresztą... nawet gdybym w tym roku tam jechał do Poznania to i tak bym tych lektur za nic nie przeczytał!:p powodzenia!
A z tymi lekturami nie dobijaj. ;]]] Ja też trzymam kciuki!

Viel Glück!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 97
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie