olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 97
do Maćka 89 ..... no to nauczycielka popełniła błąd - zdarza się - tzn. może odjąć w danym przypadku ( ćw. komunikatywne do 3 pkt w danym przykładzie) ale nie więcej czyli odjąc od 100 pkt te niezrobione. Nie można ich jednak nazwać ujemnymi
a później się dziwić, że na całą szkołe tylko z 10 osób miało dodatnią liczbę punktów, ech...;p pewne jest, że było liczone to tak, że brak odpowiedzi 0pkt, zła odpowiedź -1pkt. ale to było rok temu, w tym roku nie wiem, bo już mnie niestety nie dotyczy ;) nie sprzeczam się, że ja mam rację, bo ja regulaminu w rękach nie miałem ;)
na pewno tak nie wolno robić, jest odpowiedź zła wtedy 0 pkt, jest z błędami wtedy za każdy gramatyczny odejmuje się 0,5 pkt - ale dotyczy to tylko zadań komunikatywnych (zadania nr 4), w pozostałych jest po prostu 0 pkt . w każdym kluczu zastrzegają, że nie wolno dawać punktów ujemnych - widocznie wiedzą o tych praktykach
to i tak fajnie, bo skoro będąc rok temu święcie przekonanym, że za błędne odpowiedzi jest -1pkt, czyli nie strzelając, przeszedłem do ustnego w wojewódzkim świadczy o tym, że coś z tego niemieckiego jednak umiem:p
oczywiście, że to czyms swiadczy......... ze jesteś bardzo dobry. A nauczyciele nie chcąc poprawiać bzdur wprowadzili punkty minusowe!
argument z Edenem111 poskutkował:) z tego co widzę, jesteś dobrym źródlem informacji;) pozdrawiam;)
oo widziałem dzisiaj w sumie po raz pierwszy olimp plus klucz i może na bidę będzie 85...chociaż jak tak spojrzeć z perspektywy trzech czy czterech dni, to banalna była ta olimpiada ;DD...oo a Luckentexta podobno przedrukowali z jakiejs ksiazki wyd PIATEK TRZYNASTEGO.pozdrowienia dla nich serdeczne..
ostateczny wynik: 91%.
śmieszna sprawa z tą moją nauką, tak w zasadzie to nad niemieckim przysiadłam od września 2006, czyli od początku liceum ;-)

Pozdrawiam germanistów-forumowiczów ;-)
czapki z głow;) gratuluję;)
oo o gratuluję ;)
Wie ktoś z Was może, z jakich lekturek mamy wybór w tym roku na ustny na okręgowych??
szukaj na www.ojn.amu.edu.pl
Niestety jeszcze nic nie ma...

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy można osiągnąć w jakiś sposób te książki w oryginale?
http://gutenberg.spiegel.de/
częśc tylko jest tu - wydane do 1945 roku (o ile dobrze pamiętam)
ale może mnei pamięc zawieśc
dzięki :)
a ja pisałam we wtorem w zeszłym tugodniu i udało mi sie przejsc ;) Ale jak już wcześniej pisałam jestem wgimnajzum :D Czego teraz mogę się spodziewać?
jesteś w gimnazjum i pisałaś OJN?
Co w tym dziwnego? W gimnazjum przecież tez jest olimpiada ;)
no pisałam :)
Wiem,że są w gimnazjum także są olimpiady ale chodzi mi o to, czy brałaś udział w Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla Liceum będąc w Gimnazjum? ;)
nie dla liceum xD normalnie dla gmanzjum. Temat został nazwany "olimpiada", i nie zostało powiedziane czy dla gimnajzum czy liceum ^^ Także postanowiłam zaistnieć w dykusji ;)
w gimnazjum sa konkursy, nie olimpiada
Dostałam arkusz: "OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - GINAZJUM", KONKURSY SĄ owszem, ale ja brałam udział w olimpiadzie ^^
A czemu nie ma niby z niemieckiego jak z geografii bilogii i innych przedmiotów są a ma nie być z niemieckiego ;>?
>Dostałam arkusz: "OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - GINAZJUM",
>KONKURSY SĄ owszem, ale ja brałam udział w olimpiadzie ^^
to, ze cos w reklamie nazywaja 'dobre' nie oznacza, ze takie jest.
wygranie olimpiady zwalnia z matury.

>A czemu nie ma niby z niemieckiego jak z geografii bilogii i innych
>przedmiotów są a ma nie być z niemieckiego ;>?
z niemieckiego tez jest olimpiada, ale nie ma czegos takiego jak 'olimpiada dla gimnazjum'. jedyna olimpiada to ta sygnowana znaczkiem OJN.
>to, ze cos w reklamie nazywaja 'dobre' nie oznacza, ze takie jest.
>wygranie olimpiady zwalnia z matury.
w gimnazjum jest równoznaczne z 100% z testu z języka;p

jak to słowo olimpiada definiuje słownik PWN:
4. «konkurs z różnych dziedzin wiedzy organizowany corocznie dla uczniów» ;) i nie jest powiedziane, że musi to być dla liceum ;)
>wygranie olimpiady zwalnia z matury.
w gimnazjum jest równoznaczne z 100% z testu z języka;p

Ale mimo to trzeba pisać obie części ;p Za to ma się wolny wstęp do każdego liceum ;)
no to co ja pisałam ?
Jednak udało się, 83 pkt wystarczyły aby się dostać. Mam prośbę, znacie może jakieś dobre książki albo linki to poćwiczenia Luckentextów ?? Czytałem gdzieś na forum kiedyś, że jest jakaś książka specjalnie do tego celu wydana ;] Tylko proszę nie piszcie rzeczy typu, ,,ale to proste wystarczy pomyśleć'' bo wiem że sprawia to trudności nawet ludziom, którzy jakiś czas mieszkali w Niemczech ;P Piszcie bo pewnie nie tylko mi to się przyda ;))
Lücken-Tests wyd. Piatek Trzynastego
Ja tez przeszłam :) Wiecie gdzie można znaleźć testy z etapu okręgowego? Czy wiecie ile osób przechodzi do finału i jest zwolnionych z matury?
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 97

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie