olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 97
witajcie
ech jakie wrażenia po olimpiadzie?
pozdrawiam
Beznadziejna była ta olimpiada
http://img259.imageshack.us/my.php?image=32ojn1ih5.png
http://img529.imageshack.us/my.php?image=32ojn2lk5.png
http://img259.imageshack.us/my.php?image=32ojn3gy4.png
http://img529.imageshack.us/my.php?image=32ojn4hm6.png

obiecana olipiada.mam probśbę, mógłby ktoś zamieścić swoje odpowiedzi??
dla mnie była trudna, bo akurat pouchodziły mi słówka z głowy ;)
szczególnie źle poszło mi 1. zadanie i wg. mnie był to najtrudneiojszy Luckenktest jaki robiłam (może robiłam za mało ;))
i jestem właściwie pewna że nie przejdę no nic może w przyszłym roku ;)

jak wam poszło??
czemu beznadziejna?;P
hmm, mam z obliczenia co najmniej 10 punktów na minusie, plus to że pewnie coś udało mi się przoczyć, czyli papa olimpiado,bo to 3 klasa.wspaniały był ten L'u'ckentext ;P
ma ktoś odpowiedzi albo zrobił większość dobrze i się podzieli? ;)
ma ktoś może klucz?

jeśli nie, to gdzie można go znaleźć?
dzięki za arkusz, baaaardzo przydatny byłby klucz.... może ktoś ma dostęp?
dzięki Ci wielkie, jestem Twoim dłużnikiem ;)

ten tekst z lukami nie taki straszny przecież:p
uzgadniałąm część rzeczy przed chwilą z nauczycielką(ale ona nie ma klucza ;p), więc mogę się podzielić ale nie wiem czy wszystko dobrze zapisałam ;)
teil 1
1.traeumte
2.hinauf
3.befand
4.zu
5.machte
6.als
7.auf
8.Mal
9.als
10.Szene ????
11.???
12.beschaeftigt
13.bat
14.Herzen
15.zeigte, ale ona mówiła coś innego ale nie pamietam co ;p
16.fuehrte
17.bekannt
18.wuerde
19.???
20.Willen

teil2
1.bevor, dir
2.eine,sowohl,Tasche(?)
3.waere
4.besch.olgen ??? (nie mogę rozczytać ;)), machen
5.sei,uns
6.waren, fertig
7.untergebracht, gestellt
8.aber,als
9.konnen,gefasst
10.euch, sonst
11.der
12.zu
13.Haetten
14.haben, Aufenthalt
15.ohne
16.gesetzliche ??
17.derren, kommenden
18.haetten,fuer
19.waere
20.das,-richtungen
21.tu(e)
22.beliebste
23.wiederholen ??
24.MItglied-
25.vergessen (?), lassen
26.Wagen, einen
27.(?),dass,(wytrzymania) wyszło mi słowo ;p
28.duerfen
29.auf, achten (?), wenn
30.Haettest,die
31.geworfenen,wiedergeholt

teil 3
1.Vorgestern habe ich zufallig meinen alten Bekannten getroffen,der seit anderthalben Jahren bei dem Salzburger Theater arbeitet.
2.Wir sind der meinung, dass an dem im Juli organisierten Sportfest alle Schueller, nicht nur Mitglieder des Sportvereins teilnehmen sollen.
3.Nach zahlreichen Stuermen und Niederschlaegen kam es Ende des vergangen Monats zu Hochwasser(?) (Ueberschwemmungen) im suedlichen Polens Teil
4. Die Dorfeinwohner haben weder Zeit noch Muehe gespart, um die Schaeden zu beseitigen.
5.In der Pause mag ich am leibsten Joghurt, frische Bananen, Aepfel und Karroten, deshalb kann ich problelos auf das Wurstbroetchen verziechten.

teil 4- pozniej, musze leciec ;p
Tu jest test z kluczem:

http://fudart.webd.pl/wordpress/?p=1225

w PDF to tam jest
Hej! Ja również dzisiaj pisałem tę olimpiadę i szczerze powiem był to najtrudniejszy z testów poprzednich na tym etapie, trudniejszy niż wiele tych z okręgu... Mam też takie zapytanko jeśli chodzi o lukę 17 w teście, poprawne byłoby tam użycie zamiast ,,bekannt'' słowa ,,bewandert''. Z rekcją i znaczeniem by się zgadzało, nie wiem czy z użyciem ;)) Z tego testu liczę na około 80pkt, bo zrobiłem kilka głuuuuuupich byków ;/ a wy ?? :P no piszcie coś ;D;D;D
Mnie ogólnie nie powaliło, ale zrobiłem parę głupich błędów, bo się nie wyspałem - ich konnte nicht einschlafen. Pewnie zabraknie. Schade...
dla mnie była trudna. Tzn pierwsza i druga część nawet ok, ale wydaje mi się że zdania i te zadania komunikatywne byly jak na okręgowej... może próg będzie niższy, jeżeli olimpiada okazała się trudna dla większej ilości uczniów;) życzę wszytskim powodzenia;)
zrobiłam tak banalne błędy, że aż jest mi siebie żal.
ja też.
nie wiem czy meine Deutschlehrerin się nie przerazi.
Wiedziałam, że źle mi poszło, ale sprawdzając z kluczem stwierdzam, że poszło fatalnie. Zastanawiam się ,dla kogo są te olimpiady?
>że poszło fatalnie. Zastanawiam się ,dla kogo są te olimpiady?
że tak nieskromnie powiem - dla najlepszych ;-)
Dzięki dla Alleexxa za klucz. Identycznie z kluczem mam w pierwszym 13 na 20, a w drugim 37 na 50. Zdania w miarę OK. Jeszcze mi dojdą punkty za te odpowiedzi, co są dobre, ale nieujęte w kluczu. A jak wy? A, a tak w ogóle to są połówki punktów i czy to prawda, że są ujemne? W różnych województwach jest różny próg? Piszcie.
Ma ktoś mniej niż 60 pkt? :>
okolo ilu lat sie uczycie niemieckiego ?
pytanie gl do tych, ktorym dobrze poszło;P
nie ma na pewno ujemnych punktów... ja pamiętam, że w zeszłym roku miałam z połówkami, al to w tych tłumaczeniach i zadaniach komunikatywnych, bo tam za każdy błąd chyba odejmują pół punkta... narazie wyników nie znam, i nie chce znać, bo wiem, że nie powtórzę mojego sukcesu z zeszłego roku :( pozdro;)
ujemne punkty są - przynajmniej były w poprzednich dwóch latach. Za każde błędnie wpisane słowo w zadaniach 1 i 2 minus 1 punkt, chyba, że w tym roku coś się zmieniło
w zeszłym roku na pewno nie było - mi przynajmniej na pewno nie odejmowali!!! ani na pierwszym, ani na drugim etapie...
Danke. Może przejdę za rok, chociaż mógłbym i w tym jak by nie te proste błędy, typu hatten zamiast waren. Jeszcze mogę w angolu, no i w matmie. Niemca się uczę 8. rok, ale tak mocno to od pół roku - korzystam z Huebera na ZMP i ZOP. Pozdro.
mi na szkolnym nauczycielka na pewno odjęła punkty...:p na wojewódzkim nie wiem, bo nie podali nam ile mieliśmy punktów, tylko kto się dostał do ustnego
nam podawali na okręgowym. wiem, że nie odejmowali...
https://niemiecki.ang.pl/31_Olimpiada_Jezyka_Niemieckiego_21320.html tutaj też była mowa o ujemnych punktach i stwierdzili, że na pewno ich nie ma (Eden111)
Trudne, nawet bardzo!!
No ale poszło. 88,5%, coś koło tego ;-)
Może w tym roku się uda...
o wow :D
gratuluję ;)
hmm jak się mogę spytać ile lat się uczysz? i z czego korzystasz?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 97

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie