zestawy matura ustna 2010 OKE gdańsk - pomorskie

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 95
Przesle ktos mi te zestawy od shopcia123?? Prosze, w pon mam niemiecki. Moj e-mail to: [email]
hej ostrożna czy mogłabyś przesłać mi te scenki, jak by co to moj e-mail to [email] z góry wielkie dzięki i życzę powodzenia na maturze;)
Hej mógłby ktoś wysłać mi te zestawy od shopcia123 mój e-mail [email]
Z góry wielkie dzieki.
Hejka Ostrożna!;) mogłabyś przesłać mi te scenki? Nikt inny nie przesyla;/ Moj e-mail to [email] z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam
Hejka Ostrożna!;) mogłabyś przesłać mi te scenki? Nikt inny nie przesyla;/ Moj e-mail to [email] z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam
do Ostrożna:) bardzo proszę prześlij mi na e-mail Twoje scenki:) / e-mail: [email]
Z Góry bardzo dziękuję.
wysłałam, sorry, ze tak długo, ale nie było mnie, nie wszystko ejst dokonczone, ale wejdźcie na translatice i dokończcie.
mam nadzieje, ze jak wyjdziecie z egzaminu to napiszecie co mieliscie, nie zapomnijcie napisać nr zestawu :)
jak do kogoś nie doszło to pisać
Ja jeszcze nie dostałam maila mój e-mail to [email]
Z góry dziękuję.Przyda się i to bardzo:)
hey Ostrożna mogłabyś się podzielić zestawem: 6,7,8, 22, 26, 27,34, 39,47 wpisz nam na forum :)
hej :) ja mam mature dopiero 26, ostrozna i shopcia mogłybyscie przeslac swoje zetawy na meila : [email] będe bardzo wdzięczna :>
hey shopcia byś mi mogła tez wysłać mój mail to [email]
Jesli dostał ktoś maila od ostrożnej mógłby mi też wysłać
[email]
DZiękuj:)
prosze wyslijcie mi tematy podstaw ustnego niemca. Egzamin mam w wtorek i bardzo by mi sie przydaly. Moj email to: [email]

Pozdrawiam i wszystkim zycze powodzenia.
Zestaw 19 1.Wymiana młodzieżowa *Opowiedz z ilu pomieszczeń składa się Twój dom *gdzie może rozpakowac się *Co lubi jesc 2.Widzialas napad na bank *co się wydarzyło *co robiłas w banku * jak zareagowali ludzie 3.Nie podoba Ci się,że do twojego pokoju wchodza bez pukania powiedz że *nie podoba Ci się to * ze chcialabys żeby pukali lub cos takiego * zaproponuj kompromis i tu mnie zatkało,bo bez sens,ale komisja powiedziala np że mozna zadzwonic lub cos takiego Obrazek kobieta w aptece * dlaczego ta kobieta ma tak duzo pieniędzy * czy mozna samego kupowac leki czy trzeba sie spytac lekarza lub cos w tym stylu,bo do konca nie zrozumialam zestawu . Wiem tez,że byl korek,cos tam za granica,dzieci w muzeum, drukowanie jakiegos tekstu,opieka nad dzieckiem ... osobiscie mialam 65% wiec nie jest zle :)
Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn
Nie pamiętam numeru.
Na obrazku był ojciec który wiózł 4 dzieci na wózku. Obrazek do bani bo nie wiadomo co powiedzieć, pytań do niego nie pamiętam.
A. Opowiedz koleżance jak wygląda twoje mieszkanie, jak wysoki jest czynsz i zapytaj się jak ona mieszka.
B. Opowiedz koledze gdzie kupiliście samochód, jakie przeszkody i jak zareagowali sąsiedzi na widok nowego samochodu.
C. Twoi niemieccy gopspodarze chcą obejżeć film, a ty wolisz iść na dyskotekę, powiedz dlaczego chcesz iść, odrzuć ich argumenty i podaj kompromis.

Uwaga dla niektórych. Myślicie że nie mamy co robić i będziemy wysyłać każdemu na pocztę zestawy? Ciężko Wam zajżeć na stronę?
Siemka, mógłbyś też mi wysłać plik z tymi sytuacyjkami? na maila [email] Z góry dzięki.
Błagam! Niech ktoś wklei jakieś zestawy z OKE WROCŁAW! Ja mam jutro maturę i jestem masakrycznie zestresowana, bo trochę mi się kulało z niemca ;/
ja też bym prosiła o wysłanie tych zestawów.
mój mail [email]

z góry dziękuję.
ja też bym prosiła o wysłanie tych zestawów.
mój mail [email]

z góry dziękuję.
Proszę o przesłanie rozmówek nz niemieckiego OKE Gdańska na [email] Bedę bardzo wdzięczna:)Jutro matura....
Mialam zestaw 13:) Jestem z OKE Gdańsk. Zdalam na 95%:)

obrazek: 2 starsze panie z 3 dziewczynkami(jedna jest murzynką) siedzą przy stole i grają w szachy. Na drugim planie widać okna i kwiatka.

Pytania:
1)Dlaczego młodzież przebywa ze starszymi osobami?
2)Jakie sa zalety bycia na emeryturze?
(nie jestem pewna co do 2 pytania)

Informowanie:
Zadzwoń do biura podróży i:
-odwołaj planowany wyjazd i podaj powód
-zapytaj o ewentualne konsekwensje finansowe
-zapytaj o inne wycieczki w podobnym terminie

Relacjonowanie:
Przeprowadzasz sie z małego mieszkania do domku jednorodzinnego.
Swojej koleżance opowiedz:
-jak wyglądal przebieg przeprowadzki
-jak umeblowałaś swoj pokoj
-jak przywitali Cię nowi sąsiedzi

Negocacje:
Twoj kolega zaprasza Cie do Pubu z paczką swoich znajomych.
-odmów wyjscia z nim i podaj powód
-odrzuć jego argumenty, zaproponuj coś innego
-znajdźcie kompromis
(coś w tym stylu;p)
Jeżeli można również wysłac na e-mail: [email] będe bardzo wdzięczny... a Jutro Maturka....
OKE ŁÓDZ
zastaw 40
obrazek : 3 dziewczynki, w tym 1 niepelnosprawna na wozku, trzyma cos na kolanach, smieja sie i rozmawiaja. Sa przed jakims budynkiem. JEts ladna pogoda.
1pyt. bardzo trudne nie zrozumialam go
2pyt. czy jestem za tym zeby byla integracja w szkole z niepelnosprawnymi, czy maja chodzic do szkoly z normlanymi dziecmi, i dlaczego tak lub nie.
A. zapytac sie jak dojdzie sie do muzeum porcelany
ile kosztuje bilet
godziny otwarcia
B. bylas na jakims przedtsawieniu opisz:
gre aktorow
wystoj sceny
reakcje publicznosci
C. idziesz z kolega do pizzeri o n chce zamowic pizze z owocami morza:
nie zgodz sie i powiedz dlaczego
odrzuc jego argumenty i tez powiedz co uwazasz na ten temat
zaproponuj kompromis
1. Podczas pobyty w Berlinie rodzice poprosili Cię o kupno odtwarzacza CD. W sklepie:
- mówisz czego szukasz
- pytasz się czym różnią się od siebie modele
- pytasz się o cenę

2. Opowiadasz koledze z Niemiec o przeprowadzce
- podajesz powód przeprowadzki
- opowiadasz o problemach związanych z przewozem mebli
- opisujesz swój pokój

3. Twój współlokator codziennie kąpie się w wannie. Wytłumacz mu problem
- powiedz o co chodzi i nie zgódź się z argumentami
- powiesz dlaczego to jest złe
- zaproponujesz kompromisowe rozwiązanie

Obrazek jak wyżej.
1. Co może być tak ważne, że mężczyzna rozmawia podczas jazdy?
2. Czym to może grozić.
obrazek z wysypiskiem smieci jakies dzieci z plecakami obok szly i samochody a pytania to cos ze kto je wyrzuca chyba i jak mzoemy zapobiegac zanieczyszczeniom
scenki
1. idziesz na ur do kolegi powiedz to jego bratu zpaytaj czym kolega sie interesuje i czy mu pomoze w kupnie
2. yy ahaa no to chcesz zrobic obiad jak sie pryzgotowujesz do tego czym sugerujesz pryz wyborze dania i jak zreagowala rodzina
3. robicie grilla kolega chce zakupy zrobic z pobliskim sklepie a ty w supermarkecie i tam zalety i kompromis

miałam to dzisiaj zestaw nr 3
mógłby mi ktoś wysłać te zestawy.
bardzo proszę. jutro mam maturę

MÓJ MAIL [email]

z góry dziękuję ! ;*
Mógłby mi ktoś tez wysłać te zestawy Komisji Egzaminacyjnej opracowane w wordie? byłbym wdzieczny;)). Mam jutro mature i nie za duzo umiem a tak bym sie podszkolił;) mój e-mail: [email] z Górny dziękuje;)
tez prosil bym o zestawy

[email]

ps. pilna sprawa jutro mam maturke
zestaw 23 Gdańsk
obrazek grupka ludzi przed jakimś dużym zabytkowym budynkiem.. robią zdjęcia. Na głównym planie chłopak z czerwonym plecakiem. jakiś mężczyzna pokazuje coś ręką w górę.. pytanie lepiej samemu czy z przewodnikiem podróżowac?
1) zgubiłeś telefon
~poinformuj o zgubieniu
~powiedz kiedy i gdzie się to stało
~dowiedz się o możliwościach odnalezienia telefonu
2)Byłeś na wystawie nowoczesnej sztuki, opowiedz
~dlaczego się zdecydowałeś tam pójść
~o problemach związanych z kupnem biletów
~o swoich wrażeniach
3)Twój współlokator chce kupić nowy telewizor, choć rzadko z niego korzystacie
~odradź mu ten pomysł i powiedz dlaczego
~zaproponuj coś innego i powiedz dlaczego
~znajdź kompromis

miałam 100% ;D
był też obrazek z domem starców, były tam też dzieci i grali w chińczyka.. i pytanie negatywne i pozytywne strony bycia rencistą?.. był też obrazek z lotniskiem i ludzie ciągnący walizki i pytanie czy latanie samolotem jest bezpieczne?
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 95

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie