matura2012

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |
Miał już ktoś maturę ustną z niemieckiego ?
Miał.
Tak, ja miałem. No i?
Cytat: pjoter
Tak, ja miałem. No i?

a ja nie miałem
Cytat: maturalnaaa
Miał już ktoś maturę ustną z niemieckiego ?
widzisz? Same maturzysty. Ale, ktuś to już miał, nawet ten debilny pjoter. To nagi fakt. Widzisz?
edytowany przez irkamozna: 05 maj 2012
to jak mieliście to moglibyście napisać jakie mieliście tematy ? z góry dzięki . ;)
Moglibyśmy.
Para na weselu czy ślubie etc
No i trzeba było odpowiedzieć na pytania w tej tematyce (związki/miłość/partnerstwo).Odpowiedziałem. -Kann Liebe ewig sein, coś w tym stylu.
Temat rzeka...
a cos wiecej? jakie jeszcze byly zadania, jakie pytania? ktory zestaw? i z jakiego wojewodztwa jestes? bo zestawy o ile sie nie myle sa uklladane wojewodztwami :)
Hurraa! Zaczyna się modlitwa, o Jezu, co będzie za poruta na maturze! Uwielbiam tę tematykę.
Cytat: kami93
a cos wiecej? jakie jeszcze byly zadania, jakie pytania? ktory zestaw? i z jakiego wojewodztwa jestes? bo zestawy o ile sie nie myle sa uklladane wojewodztwami :)

Już za bardzo nie pamiętam...übrigens hab ich das Abitur vor mehreren Jahren bestanden.
:D
edytowany przez [konto usunięte]: 08 maj 2012
pjoter i jego zachowanie: http://www.chamsko.pl/14613/lekcja_P
Ja miałam już i wylosowałam zestaw nr 2 czyli o żywieniu (w zasadzie to jest takie wymieszane, bo np. zadanie pierwsze miałam - rozmowa w sekretariacie szkoły językowej, a w opisie obrazka coś zupełnie niezwiązanego z tematem). Ogólnie stres jest ale jak już sie wchodzi na salę to przechodzi całkowicie przynajmniej ja tak miałam. Po niemiecku egzaminator mówi, żebyś wylosowała zestaw, są rozłożone w kopertach na ławce. Bierzesz, siadasz, i się zaczyna :) Najpierw rozmowa wstępna, kilka prostych pytań.
To jak możesz to napisz co dokładnie miałaś ;)
Przecież ona sama nie wie, co miała. Tak samo gawędzi, jak i ty. A, ty dostaniesz tylko jeszcze większego stracha od tego pisania.
W moim zestawie było:
1.Moja przyjaciółka ma mnie zastąpić w pracy restauracji
-podać jej obowiązki
-dodatkowe korzyści
-wynagrodzenie
-czas pracy
2.Obrazku jest wiele ludzi w muzeum podziwiają obrazy
-czy lubisz sztuke
-innych pytań nie pamietam
3.Gdzie chciałabys spędzić wakacje
-nad morzem
-w górach
-na wsi
Pytania
-gdzie polacy najczęsciej spędzają urlop
-gdzie pojechałabyś na wakacje z kotem i psem
To było z polskiego?
ja jestem z woj. podkarpackiego .
mialam dzisiaj w zestawie :
1 . chcesz podjac prace w restauracji, porozmawiaj z pracodawcą :
- czas pracy
- obowiązki
- wynagrodzenie
- doświadczenie
2. na obrazku dziewczyna siedzi w restauracji w górach, pije cos w kubku, ma zamknięte oczy.
- jak myslisz, dlaczego ma zamkniete oczy
- czy lubisz wedrowac po górach
- opisz swoja ostania wycieczke w gory
3. dwa plakaty zwiazane z ochrona srodowiska .
- jak ludzie powinni dbac o srodowisko, co robic .
- podaj argumenty za tym, żeby chronic srodowisko, sortowac smieci itp .
No, a jak wogle poszło?
66 % jakos . mnie satysfakcjonuje ;)
Znaczy: durch oder durchgefallen?
Cytat: patrycjaxpp
66 % jakos . mnie satysfakcjonuje ;)

to nisko poprzeczkę ustawiłaś
A, my mamy tu takie fajne forum, gdzei możnaby z tego zrobić 99,99%.
Ale, chyba już po rybach, bo potem zrobisz licenjat "Letztens" i będziesz trzaskać magisterkę. Poczekam. Będzie dużo do śmiechu na forum. 66%, czyli 34% ubaw po pachy.
Cytat: irkamozna
Znaczy: durch oder durchgefallen?

zdane jest od 30% , udzielasz sie tutaj i nie wiesz ?
;)
napisalam tutaj ,zeby pomoc tym, ktorzy tego chca,
jesli wam cos nie odpowiada, to po prostu nie piszcie i nie czytajcie, tyle :)
Nie wiem, bo i skąd? Nigdy takich idiotyzmów nie zdawałam na 30%. Toż to hańba. 30% z "Ala ma kota", to ile to? Nawet wóda ma 40%.
I potem mamy takie 30%-we magistry. Poruta!
A, jak ci coś nie odpowiada, to nie pisz i nie czytaj. Tyle %==0
100% ;)
kto?
btw. tylko nie pisz mi, że ty, bo pęknę ze śmiechu...
Ma ktoś odpowiedzi do tej drugiej wersji matury podstawowej (nie tego arkusza co na stronie cke). To bardzo ważne. ;/
To dla ciebie jeszcze za trudne. Daj sobie siana. Weź lepiej pierwszą wersję. To bardzo ważne.
Hej, pisałam wczoraj poziom podstawowy z niemieckiego. W liście napisałam 2 zdania z "dass", jedno z "weil" jedno z "um..zu" i jedno z "Wenn" (chociaz powinno byc "als"). Do tego jakas rekcja czasownika, czas. modalne. Czy dostanę za bogactwo językowe 2 pkt ? Nie napisałam, że muszę kończyc list. Błędów raczej będe mieć mało. Czy odejmą mi coś za to, że nie napisałam, że muszę konczyc list? Czekam na odp, pozdrawiam;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego