Die Wochentage Hans Christian Andersen

Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna
Ja rowniez musze sluchac muzyki Offenbacha,on nie dociera do mojej glowy ani do mojego serca,ona mnie laskocze w miesnich nog
musze tanczyc,pare drinkow wypic,podbite oko miec,zeby potem spac,a natepnego dnia pracje caly czas
Jestem nowoscia tygodnia.
Tygodnia? Roku!!!!
Wtorek to jest dzien Tyrsa,dzien sily.Tak to ja jestem powiedzial wtorek.
Ja zaczynam prace,rozposcieram skrzydla Merurego przy butach kupca,zagladam do fabrik zeby sprawdzic czy kola sa nasmarowane i czy sie kreca,staram sie o to zeby krawiec na lawce a brukarz na bruku siedzial,a kazdy pilnuje swojej dzialalnosci.Ja obserwuje to wszystko,dlatego nosze mundur policyjny i nazywam sie dniem policyjnym.
Teraz przychodze ja -powiedziala sroda
Ja stoje w srodku tygodnia dlatego nazywaja mnie niemcy tak.
Stoje jak sprzedawca za lada ,jak kwiat miedzy innymi szanowanymi dniami tygodnia.
Heißt das etwa, dass du da gestanden und geweint wurdest? :D:D
Maszerujemy wszyscy wtedy mam trz dni przed soba i trzy dni za soba,to tak jakbym byla straznikiem honoru i moge pozwolic sobie wierzyc,ze jestem najbardziej godnym dniem tygodnia.
Die sogenannte goldene Mitte...
Tak na marginesie: Schalttag to po prostu dzień przestępny.
Czwartek stanal w kolejce,przebrany za kowala miedzi z mlotkiem i miedzianym czajnikiem,to byly dowody jego szlachetnego pochodzenia.
Jestem szlachetnie urodzony powiedzial,pogansko i bosko.W krajach ponocnych nazwano mnie Thor/grzmot/,w krajach poludniowych nazwano mnie Jupiter /Jowisz/ oni wiedziel jak grzmiec i blyskac,i tak to juz zostalo w rodzinie.
Piatek byl przebrany za mloda dziewczyne i nazywal sie Freya lub na zmiane Venus,to zalezalo od potrzeb jezykowych danego kraju w ktorym wystepowala.
Ona byla spokojna i powazna osoba tak mowila ona,ale dzisiaj zalotna i niezalezna,to byl dzien przestepny,i on daje kobiecie wolnosc i wedlug starego zwyczaju mogla sie odawac a nie zostawac oddawana.
Sobota wystapila jako gospodyni domowa ze szczotka i innymi symbolami czystosci.
Jej ulubiona ptrawa jest zuppa chlebowo - piwowa ale nie wymagala tego zeby przy tej uroczystej okazij wszystkim podawana byla,tylko czy ona mogla by ja dostac,i dostala ja.
Und so endet eine Erzählung von diego-baba... Ein Beispiel von totaler Resistenz für das Wissen und deutschen Wortschatz. Beispiel einer totalen Unkontaminierbarkeit in beiden Sprachen: Polnisch und Deutsch. Und wenn die Dummheit Flügel hätte, dann wäre sie eine Brieftaube.
nie pasuje do kontekstu
resistenz gegen jezeli juz
Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie