studia germanistyczne- gdzie?

Temat przeniesiony do archwium.
151-154 z 154
| następna
Czytaj proszę ze zrozumieniem, to nie moja baba twierdzi, tylko takich rzeczy używają specjaliści z Sosnowca. Mówią: In diesem Textfragment... A to błąd, ale chyba dla nich nie, bo tam specyficzny idiom :-)

Cytat: Diego44
Cytat: beobachter
Moja baba mi mówiła, że słyszała na własne ucho, jak to wykładowcy z germanistyki na UŚ nie potrafią rozróżnić między Textfragment a Textauszug mieszając jedno z drugim, więc nic nie dziwi, że praktyczna nauka u nich leży. Ale to naukowcy, przecież języka znać nie muszą, choć są po filologii. Ponoć...

Cytat: kasiulaczek
studenci uś mają rzekomo sporo nauki, tylko ciekawej jakiej nauki, bo raczej nie praktycznej nauki języka niemieckiego. nie potrafią swobodnie wypowiadać się w tym języku, w tym studenci, którzy już prawie kończą studia, a poziom przeprowadzanych zajęć w 5-letnim okresie jest śmieszny, jak i wykładowcy, którzy te zajęcia prowadzą. natomiast w kolegiach na kierunku niemieckim jest kładziony nacisk na język praktyczny

powiedz swojej babie ze nie ma czegos takiego jak Textfragment w niemieckim
Czy ta twoja baba to Fleichwurschtfachverkäuferin?
Nie wiem, czy tym się parała wcześniej, ale dziś nie... A wracając do kolegów, to nie pracują tam te same osoby, co uczą na germanistyce? Kolegiów już niebawem też nie będzie.
biedactwo ty, biedactwo, trzeba wrócić do starego zawodu...
151-154 z 154
| następna

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa