Biznes i Ekonomia

Współpraca gospodarcza

Niemcy jako miejsce lokalizacji inwestycji gospodarczych od lat dobrą renomą na całym świecie. Na rozwój handlu między Niemcami i Polską znaczący wpływ miało przystąpienie przez Polskę do Unii Europejskien (2004 r.). W 2009 roku Polska zajmowała 10 miejsce w niemieckiej statystyce handlu zagranicznego, plasując się przed Czechami i Rosją. Polska eksportuje do Niemiec przede wszystkim: maszyny, sprzęt gospodarstwa domowego, meble.

 

Niemcy są atrakcyjne także dla wielu polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej decydują się na przeniesienie tam swojej działalności. Dotyczy to głownie branży chemicznej, informatycznej, oraz olejów mineralnych. Zgodnie z danymi Niemieckiego Banku Federalnego w 2008 roku polskie inwestycje w Niemczech osiągnęły wysokość 267 milionów Euro.

 

Jedną z najbardziej wpływowych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych na świecie. jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Jej celem są działania na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. Obecnie Izba reprezentuje interesy około tysiąca firm członkowskich.

 

POLSKO-NIEMIECKA IZBA PRZEMYSLOWO-HANDLOWA (AHK Polska)


ul. Miodowa 14,

00-246 Warszawa,

P.O. Box 62,

00-952 Warszawa,
tel.: (022) 531 05 00

www.ahk.pl

 

Targi

150 międzynarodowych targów i wystaw organizowanych rokrocznie w Niemczech od lat utrzymuje ten kraj na pierwszym miejscu pod kątem ilości wydarzeń skierowanych do biznesu.

 

Warte uwagi są targi ITB w Berlinie, prezentujące ofertę branży turystycznej. W 2011 roku oficjalnym partnerem targów jest Polska.

 

Najważniejszym i najbardziej umiędzynarodowionym wydarzeniem w branży cyfrowej są targi CeBIT w Hanowerze.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.