Litości i zarazem Pomocy.

Temat przeniesiony do archwium.
91-119 z 119
| następna
Ale to i tak durny opis jest, na co to komu by się przydało.. Jeszcze kuleję w tej gramatyce der,die,das,/akk,dat.. ahh masakra wielka. Ale ładnie już piszę. :)
ja już nie mam nerw na czytanie tych bzdur.
Poczekam na klemm-ensa, bo on o tej porze się tu błąka.
Hehe. Napisane jest ładnie o bzdurach;p. Oki, nie wklejam nic więcej.
no, jestem, i?!
niunielek hat mit dem linken Bein aufgestanden (wie immer) oder seine Milch ist übergekocht, oder etwas in dieser Art ...
edytowany przez klemens001: 21 lut 2014
oder ist
;D
Cytat: klemens001
oder ist
;D
edytował, edytował i napierdział, jak zwykle
bo nie dali...
also...
niunielek ist mit dem linken Bein aufgestanden (wie immer) oder seine Milch ist übergekocht, oder etwas in dieser Art ...
edytowany przez klemens001: 21 lut 2014
źle
Cytat: gosia465
źle
wie alt bist du?
Więcej niż ty..
Idę spać.
Cytat: gosia465
Więcej niż ty..
Idę spać.

dobrze mi wygrzej
Tobie? No chyba żartujesz!!!
Cytat: klemens001
Cytat: gosia465
Więcej niż ty..
Idę spać.

dobrze mi wygrzej

padłem
Cytat: gosia465
Tobie? No chyba żartujesz!!!

a teraz się tarzam ze śmiechu
Tylko się nie zatarzaj..
już mnie jedna przytula :)
oho.. to fajnie. mam pytanie, ale pewnie nie dostanę odpoiedzi. w którą stronę trzeba sobie mózg przekręcić, aby coś takiego napisać poprawnie po niemiecku:

Wenn ich Obst essen möchte, mir aber nur 50 Sorten plastikverschweißter obstähnlicher Industrieprodukte, die nach nichts Natürlichem riechen, angeboten werden, kann ich nicht das tun, wonach es mich gelüstet.

rozumieć, rozumiem, chodzi mi tylko, jakim cudem coś takiego co jest po środku, tam się akurat znalazło, i nie popsuło tej wypowiedzi?
jeśli dobrym tropem idę to chodzi o coś takiego https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6582[tel]&set=pb.227321497316747.-22[tel].1393071005.&type=3&theater , hmm a może nie..
Cytat: gosia465
rozumieć, rozumiem, chodzi mi tylko, jakim cudem coś takiego co jest po środku, tam się akurat znalazło, i nie popsuło tej wypowiedzi?

to pewnie ekoterrorysta napisał, nie ma jak schaboszczak, a jakieś owoce/warzywa to tylko jako zagrycha
heh no na pewno. ale mi tam o treść nie chodzi, to co on sobie pisze a niech se człek pisze. chodzi mi o tą konstrukcje, czy jest sposób na nauczenie się tworzenia takiego czegoś? chodzi mi o ten środek.. skąd on sobie wpadł żeby tak sobie napisać. ale pewnie na to rady nie ma, albo i ja sama nie wiem dokładnie o co mi chodzi. po prostu fajnie jest napisane i długo, a ja tak nie umiem. a chciałabym kiedyś umieć, dla siebie, bo mi się to podoba.
http://www.canoo.net/services/OnlineGrammar/Satz/Ueberblick/index.html?MenuId=Sentence00
ale to coś takiego jak tutaj http://www.german-grammar.de/grammar/chapter_22/22_73_76_wenn.htm#wenn1 , budowa zdań/konstrukcje, na tym canoo to mi ciężko poruszać się, dlatego trochę mijam z daleka i boję jak ognia. to z wenn, to wiem jak to jest zrobione, a ten środek to zawsze można sobie dowymyślać, tylko, aby to zachowało tą konstrukcje?a czy jak na początku zachowam tą konstrukcję i nawymyślam za nią jeszcze to też będzie dobrze? wiem, marudzę, ale wolę mieć pewność od kogoś kto się na tym zna, niż sama sobie teorie tworzyć.
Apposition
Cytat: MysteryMan
Apposition
App-position, czyli pozycja małpy.
achaa już rozumiem:D
Cytat: gosia465
achaa już rozumiem:D
widzicie? Gosiaczek zna się jednak na kamasutrze.
oj ty chyba dawno po dupie dostałeś.. Dziękuje. :)
Cytat: gosia465
oj ty chyba dawno po dupie dostałeś.. Dziękuje. :)
nie- to nie! Nie muszę ci pomagać.
POMAGAJ, BŁAGAM!:)
Temat przeniesiony do archwium.
91-119 z 119
| następna

« 

Pomoc językowa