Jak sie Polakom mieszka w Niemczech?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 96
poprzednia |
Dzień dobry,

Czy ktoś może sie wypowiedzieć na temat życia Polaków w Niemczech czy Austrii czy Szwajcarii? Ktoś kto czywiscie tam mieszkal....
Jak Polakom się mieszka we Wiedniu czy w berlinie, Monachium? Czy Niemcydobrze traktuja Polaków czy patrza na nas z góry?
Dziekuje!
Niemcy mają do nas szacunek tylko wtedy, gdy mówimy bardzo dobrze ich językiem (Oberstufe co namniej) i jeśli wykonujesz już zawód, to dobrze żebyś w nim był również dobry.
Zawsze zdarzy się ktoś, kto cię potraktować może gorzej tylko dlatego, że jesteś z innej nacji. Ale to problem nie twój tylko tego człowieka. Na co dzień są milsi niż Polacy ale jest to sztuczne i o wielkich przyjaźniach raczej bym zapomniał (chociaż i to przy odrobinie szczęścia jest możliwe).
Podobno w innych krajach jest Polakom lepiej.
Nie boj sie... mieszkam w Niemczech... tu rzeczywisicie ludzie powierzchniowo sa bardziej mili i uprzejmi, usmiechaja sie do Ciebie itd. Jezeli chodzi o Niemcow to tu naprawde nielubianym narodem sa Turcy ( jest czasami ich taki ogrom, ze tylko ich widac na ulicy :-) ) , Z glebokimi przyjazniami to juz inna historia - oni tak nie angazuja sie od razu ( czasami sa bardzo wazne rzeczy materialne. firmowe ciuchy itd. - glupie ale sie zdarza- z reszta to zalezy od ludzi na jakich trafisz ) nie martw sie jednak tu jest tylu obcokrajowcow ( np. Rosjan ), ze napewno spotkasz wielu serdecznych ludzi. Powodzenia...
mieszkalam w niemczech i powiem tylko, ze to co moj poprzednik napisal opisuje ich idealnie:-)
wielu ludzi w niemczech jest bardzo otwartych, no turcy troche nie...wiecie.. ale ludzi tam są w stosunku przynajmniej do mnie mili...może po znam niemiecki:)
ich grüße meine Zuckerschencken;D
Koenig prezentujesz opinie czlowieka, ktory zna niemcow jedynie powierzchownie i nie mial z nimi na dluzsza mete do czynienia. sa mili ale do czasu (w koncu zaczynaja wylazic prawdziwe charakterki;-) - ale tak jest chyba u wszystkich nacji, po prostu niemcy na poczatku sie lepiej kamufluja - sa super "lieeeb";-))
wer A sagt muss auch B sagen:D jakoś takoś troche w Germany mieszkałem..i raz mnie niemka pogryzła.....ale nie wracajmy do tego, nad Nordee Fryzyjczycy są bardzo otwarci..poza dzieczynami co lubią se pogryść:D
tez mieszkalem....
Wyjechalem tam pelny nadziei, perspektyw, entuzjazmu, nastawiony na cos baaaardzo pozytywnego.
Wrocilem podlamany psychicznie...
ok koenig brzmi troche lepiej:-)
a tak notabene: fryzyjczycy to nie niemcy;-))) (przynajmniej jezykowo;-)
buziaki
robeciqu a co Cie tak konkretnie podłamało ? ludzie?
miałao byc roberciqu przepraszam :)
a mnie przeraza ta ich otwartosc :o
wracamy nasza paczka ( wlosko-polsko-szwajcarska :) ) do akademika, a taki niemiec co go ledwie dzien znalam, podchodzi do mnie i mowi ze mamy jeszcze 40 minut to moze skocze z nim do jego domu i ......
zboczeniec :/
eheheh:)
sa bardzo otwarci w sprawach seksu, nie to co u nas, i dla wiekszosci dziewczyn to moze byc szok...
to ze ktos ma dziewczyne a to nie znaczy ze nie moze byc jeszcze z jedna
no i pelno tam tych turkow
sa bardzo sympatyczni, ale przejsc po ulicy sie nie da jak jestes blondynka:/
fakt ze turcy sa traktowani gorzej,
ale ich tam sie roji od cholery,
tak wogole to wydaje mi sie ,ze co do traktowania jest tak jak w kazdy kraju
np.co mozemy myslec o ukraince ktora sprzata u nas mieszkanie?
nie bedziemy jej traktowac na równi
a o ukraince ktora studiuje np. medycyne? bedzie traktowana na rowni

co do jezyka sa bardzo pomocni,pomagaja nas poprawiaja bledy

najgorzej tylko na tych starych wsiach, gdzie wszyscy dilaketem sprechaja i wszyscy wiedzia wszystko ( ale to jak u nas na polskich wsiach) plotka rozchodzi sie bardzo szybko

jeszcze mnie razi to ze to sa takie pedanty :o
czysciochy ze hoho :O
tzn. mam na mysli ze oni kazdy okruszek z podlogi zbieraja


no ale poziom zycia jest zupelnie inny

moja babcia ostatnio imala operacje ( mieszka w niemczech od paru lat )
i jak wygl;ada jej sala?
prosze bardzo - normalny szpital a pokoje dwuosobowe,lozka elektryczne, szafki naubrania,kosmetyczki, a po wyjsciu ze szityala jedzie sobie na 4 tygodni kuracji gratis

no to by bylo na tyle :-)

buziaczki
ahh die Deutschen:)
über die Türken werde ich besser nichts sagen;)
Aber ich schreibe übers Leben aufm Land in Deutschland:) Da wo ich war
alle sprechen eine voll krasse Sprache die ich nicht so gut verstehe ,,Moin moin ig mog tad:P" Und wo jeder jeden kennt....da bekomme ich schon Angst...und wo jeder sagt ,,kommst du Heute zu uns zum Tee:)" blllee dieser Scheißtee, wie kann man das überhaupt trinken...:P Ich hoffe ,dass die Leute in Magdeburg solchen Tee nicht trinken:)
do poprzedniego postu...
``tak wogole to wydaje mi sie ,ze co do traktowania jest tak jak w kazdy kraju
np.co mozemy myslec o ukraince ktora sprzata u nas mieszkanie?
nie bedziemy jej traktowac na równi
a o ukraince ktora studiuje np. medycyne? bedzie traktowana na rowni``

No a gdyby ta ukrainka co studiuje medycene sprzotala w wekendy dorabiajoc sobie , albo np, przed rozpoczeciem studi pracowala jaka sprzotaczka?? To co bajus nie potraktujemy jej na rowni, wydaje mi sie ze masz problem z tolerancyjnoscio po 1 ludzi sie nie mierzy po pracy jakimi so....
Ciekawy post...
nie chodzilo mi o to ..
chcialam powiedziec, ze trudno jest zaistniec w drugim kraju i byc traktowanym na rowni,szczegolnie w niemczech gdzie jest pelno obcokrajowcow, nie posiadajac odpowiedniego statusu i nie mam tu na mysli statusu majatkowego..
ok, jezeli ktos sobie dorabia na dany sposob ( a zadna praca nie hanbi to ok)
nie mamy nic przeciwko
ale pomysl sobie czy nie mam racji?
moze jest Ci ciezko to zrozumiec, ale znam ten problem, bo mam duzo znajomych w niemczech i jestem tam czesto i jestem troszke zorientowana

ps.pomijajac moj problem z tolerancja innych ty chyba masz problem z ortografia...;-)

pozdrawiam ...
Ja obecnie mieszkam w niemczech. Mam 15 lat i chodze tu do szkoly. Z Polski wyjechalam 8 miesiecy temu. Nie wiem jak to jest wsrod doroslych ale w szkole to za fajnie nie jest. Polacy kojarza sie z tym ze pala i kradna:] Jak ktos pali to podchodzi ktos do niego i : Bist du Polen??- Nein!!!!!iiiiiiii:/
No i wogole to turki kroluja a polacy to....Ale ja tam jestem dumna ze jestem Polka i nie zamierzam sie tego wstydzic. Bo sa tacy ktorzy sie nie przyznaja do tego ze sa polakami..Pozdr
halo ja tesz przyjechalam do niemiec 7 miesiecy temu i masz duzo racji niektorzy sie tego wstydza ze sa polakami albo wyrzekli sie swego obywatelstwa na niemieckie pozdro
halo ja tesz przyjechalam do niemiec 7 miesiecy temu i masz duzo racji niektorzy sie tego wstydza ze sa polakami albo wyrzekli sie swego obywatelstwa na niemieckie pozdro
Jak mozna sie wstydzic ze sie jest Polakiem ! przeciez to powod do dumy ! Polacy zyjacy w Niemczech powinni pokazywac zalety naszego narodu, lamac stereotypy a nie tchurzyc przed rzeczywistoscia i zyc w zaklamaniu. Przeciez to jest oszukiwanie samego siebie i swojego kraju . Czlowiek, ktory tak robi powinien odrazu zrzec sie polskiego obywatelstwa, nigdy nie postawic nogi na polskiej ziemi ! Raus! i nie ma tu wytlumaczen typu: jesli oni beda wiedzieli, ze jestem Polakiem beda mnie gorzej traktowali lub bede mial gorsza prace. Wstyd przed swoim pochodzeniem to jest totalny brak honoru i odwagi. A z drugiej strony "jesli chcemy miec na ziemi jak w niebie zaczynajmy zmiany od siebie" Tolerujmy obcokrajowcow w Polsce a bedziemy mogli tego wymagac w innych krajach. Nigdy nie mieszkalem w niemczech wiec nie moge miec obiektywnego pogladu na to co sie tam dzieje ale jesli tak naprawde jest, jesli naprawde zdarzaja sie sie tam tacy PSEUDOPOLACY, to ja sie za nich wstydze
peace
Droga Bajus no jasne ze jestem cie wstanie zrozumiec, wiem ze moj poprzedni post byl wyrwany z kontekstu ale poprostu mnie draznio stereotypy takie jednoliniowe spoglodanie na Polakow.(czy inne nacje)
Jasne ze inaczej spogloda sie sie na obcokrajowcow znajocych juz jezyk i majocych wyksztelcenie tylko ci ludzie reprezentujo inno spelecznosc...
A najczesciej do niemiec wyjezdzajo polacy szukajocy pracy czesto so to primitywni ale nie zawsze!! ci primitywni nam wyrabiajo opinie i to mnie najbardziej w...

A co do ortografii tak wiem to nie najlepsze moja strona :)) pozdrawiam
Aga z Niemiec
Mieszkam w Niemczech od ponad roku. Niestety niewiele moge napisac o zyciu w tym panstwie. Wiekszosc mojego czasu spedzam z Polakami i oczywiscie rozmawiamy po polsku. Co do tej pory zauwazylam to to, ze ludzie sa tu bardziej sympatyczni, uprzejmi, pomocni itd... Mysle, ze zle traktowanie Polakow moze byc spowodowane tym, iz Niemcy sa zmeczeni obcokrajowcami zamieszkujacymi ich kraj. Wiele ludzi ma tez swoje stereotypy: pijak, zlodziej, palacz,... i wszystko co najgorsze, a przeciez nie kazdy jest taki sam.
oczywiscie ze nie wszyscy sa tacy sami, niestety opina polakow nie jest najlepsza, o tym swiadcza tez dowcipy ktore niemcy sobie o polakach opowiadaja......n.p ...jedz do Polski twoj samochod juz tam jest :-)
Kazdy narod ma zarty o innym narodzie. Kazdy kraj smieje sie z drugiego kraju. Tak jest, bylo i bedzie...
Drei Polen sitzen in einem Auto. Wer fährt ? Die Polizei.
hehheh nie ma smichu :P
A znacie jakies kawaly o Niemcach ? ja chyba nie slyszalem nigdy...
Ja slyszalam niemieckie kawaly tylko ze tlumaczone na polski i wcale nie byly smieszne...
Jak sie zyje ....prawdziwym Polakom zle !!!!
To nie ta ziemia , nie ci ludzie,nie to powietrze,wogole wszystko jest do d*
***. W niemczch i nie tylko "wyscig szczurow" ja nie moge sie z tym wszystkim pogodzi.Przypominam sobie moje dziecinstwo i lza mi sie w oku krece beztroskie !!!!wypelnione ZABAWA!!!! i SMIECHEM!!!! W niemczech co widzialem a bylem w paru miescach tak samo dzieciakow a swierzym powietrz Brak !!!! sedza w domach jedza jak swinie z nudow tyja i tak glopi marnuja mlode zycie na komputery i inne pierdoly co im tylko zycie skaca.Postep zmarnowal caly urok zyca .w niemczech czuje sie jak swina co stoi przy koryce je , robi kupe ,spi,w przypadku czlowieka musi jeszcze do roboty.Na ulicy najwarzniejsz jaka fura jedzisz .... zycac sie chec. Mozesz byc glupi , ale jak masz kase to ci wszyscy w dupe wejdza . A najwieksze motywy glopoty i checi zaisteniena na tym marnym siwiecie przejawiaja NIEMCY ZE "SLUNSKA" co by za jedno euro z dupy komus wygrzebia swine... wiem co mowie bo mialem paru znajomych i przyglodalem sie temu jak obrazaja Polski narud....ze slunsk to niemecki region ...ze najwieksze zlo to w Polsce itp Falszywe te Slunzoki, Do Niemcow jako o pieniadze chocidzi to MY niemcy-- Jak do Polskie domy budowac i dobrze zyc to my POLACY.
A co do nasze wizytowki w niemczch to z moich informaci to Ci wszyc Niemcy z Polski sa odpowiedzialni bo bardzo niewiekie procet Prawdziwych Polakow emigrowalo do niemiec w latach 85-95 glownie Niemcy z Polski posiadajac paszoprty niemieckie. ci barali sie za zlodziejetow a jak policja pytala skad jestes to z Polski i Polak.......
a ja uwielbiam niemcy,ten jezyk i mi sie tu super zyje! w polsce bylabym biedna jak mysz koscielna:(
tu mam szanse;)
pozdro
trzeba pozostac soba i nie martwic sie np.o to ze nie ma sie na tylko spodni miss sixty za 100 euro itd!
to chore,w niemczech sa tez normalni ludzie,ktorzy nie maja nie wiel ile kasy i "walcza kazdego dnia"!
w polsce tez jest wyscig szczurow,jeszcze gorszy,jeden drugiemu wszystkiego zazdrosci i zle zyczy,tylko lapowki,klamstwa i droga po trupach do celu.

wole niemcy,ale nie wstydze sie ze jestem polka i nie zamienia nigdy paszporty na niemiecki tylko po to zeby sie nim chwalic!

i mam gdzies co mowia o nas inni.

trzeba sie szanowac i nie robic niczego wbrew sobie
pozdrawiam:)
Wiecie, ja się może na tym za bardzo nie znam, ale myslę, że to jest tak jak wszędzie, że są dobrzy i źli ludzie. W Polsce też możesz zostć niemile potraktowany, a zjawisko patrzenia na to w co człowiek ubiera i ile ma kasy też się zdarza i to często (przynajmniej w środowisku szkolnym).
Cześć,Pisze artykuł do gazety o pracy w niemczech i szukam chętnych, którzy podzielili by się swoimi doświadczeniami. Jeżeli ktoś z was mógłby mi pomóc to proszę o kontakt [email] dzięki
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 96
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Inne