Olimpiada Języka Niemieckiego 2009

Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 283
D.Gefangene, dostałeś się? jakie miales pytania na ustnym??
Nie, nie.

Miałem tego samego dnia, co niemiecki, również II etap Olimpiady Filozoficznej, ale Komitet Główny zaproponował, żebym przyjechał do Poznania w innym terminie po 13 lutym, aby napisać OJN.

Więc dopiero mam to przed sobą, szkoda tylko, że to strasznie daleko.
kiedy mas termin pisania okregowki? bede trzymal kciuki;-) ja tez chcialbym moc napisac to pozniej, bo niedlugo mam Olimpiade Geograficzna, co mi skomplikowalo sprawy, bo i Niemiecki był przeciez tydzien temu, co jednoczesnie nie daje mi możliwości dobrego przygotowania sie jednoczesnie na dwie Olimpiady;)
powodzenia! ja jednak bym nie chciała tak sama pisać i jeszcze w Poznaniu ;)
Było bardzo miło, ten pan przewodniczący całej Olimpiady bardzo sympatyczny, sprawdzał razem ze mną mój test i potknąłem się naprawdę na najgłupszych błędach, ostatecznie zdobyłem 68 %, czyli wynik obojętny ;)
to dobry wynik ;p a masz moze ta twoja olimpiade? ;p
a poza tym fajnie, że mogłeś zobaczyć swoje błedy, bo ja się pytam tej pani u nas a ta mowi, że to niemożliwe :D
Mam, mam. Ale niestety nie mam skanera, a poleceń nie chce mi się przepisywać :P
Moi Drodzy,

powiedzcie mi, czy wszyscy którzy zakwalifikowali się do finału i jadą do Poznania 9 kwietna, są już zwolnieni z matury z niemieckiego i mają 100%? Czy może coś się pozmieniało?
A nie wiesz, moze, ile osob zostalo zakwalifikowanych do finału? bo to od tego zalezy, jezeli w okolicach 40, to jestes juz finalista i masz 100% z rozszerzonego niemca, jesli duzo ponad 40, tj. okolo 60, to znaczy, ze w finale dopiero najlepsza 40 bedzie miala co najmniej tytul finalisty;) a do ktorej klasy chodzisz i skad jestes??
na stronie ojn jest informacja, w tej części o prawnym aspekcie olimpiady, że osoby, które są w finale mają 100%. czyli jeżeli ktoś się dostał to ma. ;D
ktoś z was się dostał? :)
Yakubek z Krakowa się dostał ;)
zamotana jestem ...yyyy skąd wy to wiecie, że się dostaliście ?
gratulacje dla yakubka z krakowa ;p ile miałeś punktów? ;p i jakie pytania na ustnym? ;p
Dziękuję.

Z testu pisemnego miałem 94 pkt.

Pytania:
1) Landeskunde: Massenmedien als vierte Gewalt im Staat.
2) Wolny temat: Beschreibe eine Ihnen gut bekannte Person.
3) Literatura: pytania do Fausta i Der Besuch der alten Dame.
o dużo ;D
a jakie miałeś dokładnie pytania z literatury? bo jestem tego własnie ciekawa ;-)?
Gdzie można dowiedzieć się kto przeszedł do fiału olimpiady??
kto mi przesle wszystkie testy na germanistykę bo te stronki mi niestety nie funkcjonują:((((: mój e-mail to: [email] z góry thnx!!!!!!
do szkół były wysyłane informacje, jeżeli przyszła - to znaczy że ktoś się dostał. :P
Yakubek, gratulacje! :D
przygotowania do finału już wrą? jesteś z drugiej czy trzeciej klasy? a może w ogóle z pierwszej? :)
jaaaga, dokładnie nie jestem w stanie już tych pytań przytoczyć, emocje były dość spore, ale generalnie dużo pytań otrzymałem w trakcie odpowiedzi na poprzednie - "dopytywanie" ;)

kasheet, jestem w maturalnej. To było moje trzecie podejście, jak się okazało, szczęśliwe. Przygotowania powoli nabierają tempa, ale myślę, że ruszą pełną parą, gdy zwolnią mnie ze szkoły na okoliczność olimpiady ;) cieszę się przede wszystkim ze 100% na maturze i kilku kierunków na UJ, które stoją otworem ;P
to 100% z języka daje już wstęp na pewne kierunki na uczelniach? myślałam że to dopiero tytuł laureata. :)
ile masz wolnego przed finałem? u nas dają dwa tygodnie, ale to chyba zależy od szkoły i od strategii przyjętej przez grono pedagogiczne. ;)
No to gratulacje Wam wszystkim :) Ja będę znów próbował za rok.
az tyle wolnego macie u nas sa tylko 3 dni :D
U nas dla okręgowych - 3 dni, dla finalistów - 5 dni.
Nie ma też sensu przesadzać z tym wolnym :)
czasami warto zainwestować :)
Liczę po cichu na dwa tygodnie, bo 7 dni, to uważam, że należy mi się jak psu buda ;) w klasie maturalnej jest niestety tak, że im więcej czasu spędzisz w domu lub na korkach tym lepiej dla Twojej matury.
pewnie tak, ja na szczęście mam jeszcze cały rok do matury. :D
A ma ktoś może odpowiedzi do II etapu?
niestety nie, ale pewnie jak zapytasz tu na forum o konkretny przykład, to dostaniesz odpowiedź. :)
Szkoda, bo by się przydały ;/ nie chodzi mi o konkrety a raczej całość do sprawdzenia ;
mi jutro pewnie nauczycielka sprawdzi to jak bede miala to wstawię ;p
Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 283

« 

Pomoc językowa

 »

Inne