Olimpiada Języka Niemieckiego 2009

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 283
a ja zamierzam znać tylko tyle:
http://www-users.mat.uni.torun.pl/~chimera/historia.htm :D
Z tego wynika, że przygotowując się z hostorii Niemiec trzeba bezpośrednio pracować z tłumaczem języka niemieckiego, aby otrzymać solidny przekład z każdego podpunktu ( link powyżej) i nauczyć się potem tego na pamięć. A co to jest temat wolny?
nie chciałbym być niemiły, czy coś z tego, ale... jeżeli problemem jest dla Was czytanie po niemiecku, to... możecie mieć problem z przejściem do etapu ustnego! Temat wolny, to taki temat, jak zdarzają się np. na maturze z niemieckiego ustnej
Maciek, czytanie po niemiecku to nie problem ,ale wiesz trzeba z tego jeszcze ładną prezentację zrobić i nauczyć się jej na pamięć Pamięciowo 5 tematów z literatury, Historia i Landeskunde to więcej niż nie jedna prezentacja maturalna z język polskiego. Jest to bardzo dużo pracy i nauki.
no bez przesady ten link, który podałam to wg. mnie całkowita podstawa i przetłumaczenie tego to też nie problem.
ogólnie nie traktuje tego tak poważnie jak wy, nie zamierzam przygotowywać żadnych prezentacji, przecież zawsze jak się człowiek trochę orientuję, resztę można jakoś wymyślić, nie trzeba wszystkiego auswendig.
;-)
Mnie zależy, ale jestem dopiero w pierwszej klasie i nie ma parcia.

Olimpiada ma sprawdzać umiejętności językowe (bo nie komunikacyjne, niestety) ucznia, a nie tłumacza, którym uczeń miałby się posiłkować.

Zawsze ma się nauczycieli-germanistów, którzy w większości pomogą w skorygowaniu językowego opracowania danej prezentacji.

Nie ma sensu się tą olimpiadą przejmować - i tak nie jest dla nas :)
Jak tam,przeczytaliście już wszystkie lektury?
Ja właśnie przeczytałem "Wizytę starszej pani" i omówiłem sobie jej problematykę ;)
jeszcze jedna mi została ;p cierpienia młodego wertera miałam na lekcji i dodatkowo przeczyatłam fausta, verwandlung( jedną po niemiecku ;)) i proces ;p
i nie wiem co jeszzcze przeczytac? poleccie mi coś krótkiego ;p
przygotowujecie się jakoś z Landeskunde?
No właśnie,Landeskunde.Ciężko jest zdobyć niektóre pozycje,które figurują w wytycznych,więc myślę,że w niektórych przypadkach trzeba będzie się zwrócić do Wujka Google`a :D
do ustnej części przechodzi się, gdy zdobędzie się minimum 85% z cześci pisemnej?
tak, ale jest też mowa, że może być obniżony próg do 80% jak we wszystkich okręgach nie będzie nikogo z 85% ;-)

mam pytanie do tych co już brali udział w części ustenej jakie mieliście pytania np.? ;-)

na prawde nikt nie ma olimpiady okręg z ubiegłego roku? była duż o trudniejsza od poprzednich? ;-)
Hi jaaaga ich hab die Olympiade vom letzten Jahr .Ich nehme dieses Jahr auch teil.
oo scheon ;-) kannst du sie mir schicken? [email]
Ich waere sehr dankbar ;-)
hast du vielleicht im letzten Jahr schon an diesem Wettbewerb teilgenommen?
ausserdem: zu welchem Gebiet gehoerst du? ;p
Witam mi też możesz wysłać [email]
ja również bardzo pięknie poproszę [email]

z góry dziękuję i pozdrawiam
ja również poproszę [email]
też bym poprosił [email]
z góry dzięki :)
hi , ihr bekommt sie alle gleich !!! wenn mein Scanner funktioniert an jaaaga ich habe letztes Jahr teilgenommen bin im schriftlichen aber gleich gescheitert, weil ich nicht wusste was mich erwartet!!!
vielleicht klappt es ja dieses Jahr!!!
ich gehöre zum Gebiet oppeln!!!!!!!
Ist hier jemand aus Oppeln?
grüße an alle
Cześc,
słuchajcie jakie pytanie mieliście na ustnym rok temu??
Uczycie się np.o każdym Landzie czegoś, czy tak ogólnie , a skupiacie sie na jednym?? I przerabiacie geografie tylko Niemic, czy tez Austrii i Szwajcarii?:D
Jak coś piszcie prosze : 563519 Będe wdzięczna ;)
Najlepiej z małopolski xP
hi ich lerne eigentlich nichts ausser- den Büchern und Grammatik
Man weiß ja nie was drankommt !!!!!!!!!!
Ich lasse es auf mich zukommen
Erst muss man den schriftlichen Teil bestehen
Boże, ja dalej nic nie umiem ;o
co ja mam opowiedzieć o ksiązkach, które przeczytałam?
mam je streścić, opisać problematykę czy co?
A czy ma ktoś może klucz do ubiegłorocznego testu z okręgówki?
hej ;) Sabrina31 byłabym wdzięczna jeśli mogłabyś również mi przesłać zeszloroczny test z okręgu [email] :D
tu masz test razem z kluczem: http://files.dropbox.com/u/695442/m/OOJN%20-%2032%20-%20etap%20okr%C4%99gowy.pdf
ooo danke ;-)
a ma ktos moze XXXI? ;-)
wyciąg se z tej paczki: http://files.dropbox.com/u/695442/m/OOJN%2041%20roznych%20testow%2[tel]%20PDF%20wersja%2[tel].zip
dzięki ;D
Hi jaaaaga ja ich hab die XXXI Olympiade ich schick sie dir an deine E mail Adresse!!!!!
hmm nikt się nie odzywa, czyli wszyscy się uczą? :D

Viel Spass Morgen!

ciekawe czy się nauczę landeskunde w 4 h? :D
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 283

« 

Pomoc językowa

 »

Inne