DSD 2011/2012

Temat przeniesiony do archwium.
151-167 z 167
| następna
I, jaki ma to związek z Markenkleidung? Coś się tobie bajki pomięszały.
Udajesz? Czy naprawdę nie wiesz, że markowe ubrania są drogie, że ludzie są głupi (niektórzy! których na to stać) i najeżdżają na innych, których nie stać? To nie jest kwestia "ich habe und du bist gemobbt". Sama podobne chmurki na zajęciach robiłam :D Może powinnaś zasiąść w komisji, zmienić egzamin i zastąpić nauczycieli, którzy przygotowują nas do tego egzaminu, co? :-)
edytowany przez sue1993: 05 sty 2012
Jakie podałam aspekty? Poczytała, czy nix po niemiecku?
Ty mi tu piszesz tak, jakby np. temat: "dupa" był powodem problemu moralnego polskiej młodzieży. Jedna ma dużą dupę a druga małą. Ta, co ma dużą, to chce mieć małą, ta, co ma małą, to chce mieć dużą. I w ten sposób powstają ogniska społecznych konfliktów. Banda dużych dup walczy przeciwko bandzie małych dup i zarzynają się bez sensu z powodu dupy. Po 10 latach jest wymarłe miasto i zostają tylko mężczyźni, którzy szukają dup, jako takich, bez względu na rozmiar. Chmurka: moje cycki są małe. Baśka ma wielkie cycki. Obie cierpią z tego powodu. Podaj aspekty.
Jeśli mi powiesz "Markenkleidung, jako więzidło przeróżnych grup społecznych", to nic nie powiem. Ale "Markenkleidung" samo w sobie jest tylko sprawą siły finansowej danego osobnika.
edytowany przez irkamozna: 05 sty 2012
Oj już nie wiedziałaś co napisać.. Poczytałam i kilka jest okej, ale większość to przydatne słownictwo, które można przywołać na wstępie wprowadzając do tematu. Niestety ale na DSD mówi się tylko o problemach. Jakby temat brzmiał "pociąg" to musiałabyś zrobić wszystko przez te 20 minut żeby udowodnić że pociąg to dla ciebie problem
Abschliessend sue1993:
hättest das alles von Anfang an auf Deutsch geschrieben, hätten wir ein Superthema zur Prüfung erledigt. Du hast bis jetzt nichtmal gemerkt, wieviele Aspekte wir jetzt, gerade eben, besprochen haben. Bo jesteś kłótliwa baba!
Wenn jeder von diesen "jęczadeł" hier immer auf Deutsch schreiben würde - wären alle zur Prüfung vorbereitet. Zu jedem Thema. Wieviel gibt es davon? 12? 13?
Aber, es sind 153 Einträge vergangen und man hört nur "co miałeś, co było, o, Jezu, jak ja się boję".
Ende des Evangeliums.
Du hast vielleicht Recht aber du wiederholst es ständig. Du bist auch kłótliwa baba, deswegen sprechen wir so lange - nur ich und du. Und was mit meiner letzten Aussage?
Cytat: sue1993
Du hast vielleicht Recht aber du wiederholst es ständig.
Und keinen juckt es. ich muss es nicht bestehen...
Ja miałam w czwartek Markenprodukte, a nie tak jak w/w Markenkleidung, aspekty: Fälschungen, Individualität, Globalisierung, Wirtschaft, no i jeszcze 2, których niestety nie pamiętam... A i trzeba było odnieść się krytycznie do tego tematu
edytowany przez oxygen999: 06 sty 2012
Wielkie dzieki oxygen 999. @ irkamozna chyba nie trafilo sie nic z tego co zaproponowalas. Dalej Faelschung takie nieprawdopodobne?
edytowany przez iddqd: 07 sty 2012
do Markenprodukte były jeszcze Qualität, Lebensstil, i Originalität :)
jednak nie było takiego aspektu jak Originalität, ale tamte pozostałe dwa są dobre :)
Dzięki! Uwzięli się na tą globalizację
@iddgd nie ma za co, jak zobaczyłam ten temat to się trochę zdziwiłam, bo spodziewałam się właśnie Markenkleidung, no ale ładnie udało się wybrnąć i coś wymyślić ;)
@irkamozna Nie zapomniałam o tobie! Miałam temat Schönheit, czyli bardzo mocno związany z moją prezentacją o "Magermodels". Wyników nam niestety nie podali, dostaniemy je razem z wynikami z pisemnych prac (marzec/kwiecień). Usłyszałam jedynie opinię, że mogę być z siebie naprawdę zadowolona, co podniosło mnie na duchu. :) Jako, że nigdy nie prowadziłam dyskusji (nawet w sumie nie rozmawiałam) z Niemcami, uważam to za mały osobisty sukcesik. O ile zdałam oczywiście! Niestety, jak to za pierwszym razem zżerała mnie trema i to chyba pójdzie trochę na niekorzyść.
Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie zdawał, to mogę powiedzieć, że do tematu Schönheit są następujące dwa pozostałe aspekty: literarischer Bezug, Erfolg.
Cytat: sue1993
@irkamozna Nie zapomniałam o tobie! ... O ile zdałam oczywiście! Niestety, jak to za pierwszym razem zżerała mnie trema i to chyba pójdzie trochę na niekorzyść.
Podoba mi się. Dziękuję za relację. Tak powinien pisać każdy, kto tu tylko "jęczy".
No, cieszę się :)
Temat przeniesiony do archwium.
151-167 z 167
| następna

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa