Język i kultura

Język niemiecki jest językiem ojczystym dla 120 milionów osób, co oznacza, iż w Unii Europejskiej jest to najczęściej używany język ojczysty. Niemiecki należy do dużej grupy języków germańskich i spokrewniony jest z takimi językami jak m.in.: duński, norweski, szwedzki i niederlandzki. Na terenie całego kraju występują liczne dialekty. U większości Niemców zdradza, z którego regionu pochodzą.

 

Niemcy to kraj nowoczesny, o wysokiem poziomie życia, mający do zoferowania bogate życie kulturalne. To z tego kraju pochodzili wielcy pisarze jak: Goethe, Schiller, Thomas Mann oraz kompozytorzy Bach, Wagner i Beethoven.

 

Obecnie w Niemczech istnieje ponad 300 teatrów i 130 orkiestr dofinansowywanych przez państwo, oraz ponad 600 muzeów sztuki posiadających zbiory o znaczeniu światowym. Niemcy należą także do krajów o największej ilości wydawanych książek. Rocznie wydaje się 94 tys. nowych książek oraz wznowień.

 

Jako najbogatszy i najludniejszy kraj Europy Zachodniej, Niemcy pozostają kluczowym członkiem organizacji gospodarczych, politycznych i wojskowych.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.