Olimpiada z niemieckiego!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 258
poprzednia |
Hej! Czy ktoś z Was brał może wczoraj, tj. 19.11.2004 w szkolnym etapie Olimpiady Języka Niemieckiego. Jak podobał się Wam tekst o "Pferde i Hennen"? Dla mnie był on najtrudniejszym zadaniem, jakie było na tej olimpiadzie. Szczególnie trudne było to, że trzeba było samemu wpaść na to, o co chodziło autorowi. Nie wiem, czy dobrze użyłem zwrotu in die weite Welt fahren, długo myślałem o tym zdaniu z "lachen" - wreszcie wpadłem, że w luce brakuje wyrazu "sich." No i słówka, jak Ehepaar, itp. Większość zdań z gramatyki była banalna - ale wiem, że nie wszystko mam dobrze np. die Geschwindigkeit - zamiast uberschreiten napisałem ubergrenzen, nie wiem też jaki przyimek trzeba było wstawić w chyba trzecim zdaniu Er war gestern ..... Vortrag. Wpisałem "im", ale chyba chodziło o "bei". Mam jednak nadzieję, że uda mi się przejść do II. etapu. Poza tym było dużo zwrotów "Nominale-Verb-Verbindungen" np. Gesellschaft leisten, Niederlage erleiden, etwas aufs Spiel setzen, itp. Rekacje i tłumaczenie były dla mnie najłatwiejszą częścią tej olimpiady. Podsumowując, przygotowywałem się na zdecydowanie trudniejsze zagadnienia, które występowały w ubiegłych latach. A jak Wam poszło? Przejdziecie dalej? Jakie macie odczucia?!
Hej Oliver!!...ja pisalam tez wczoraj ta olimpiade tyle ze u nas to bylo potraktowane tak wiesz...2 dni wczesniej nauczycielka poeiwdziala nam ze w piatek jest opimpiada i musze isc ci co zdaja certyfikat...no i sie nikt w ogole nie uczyl...to bylo spontaniczne..no na pierwsze rzut oka bylo latwe ale pozniej to juz troche trudniej...a to Geschwingikeit tez napisalam tak ajk ty i przy Vortrag rowniez...od razu po opimpiadzie dostalismy klucz zeby sobie sprawdzic....malo kto sprawdzial to sobie...a o przedustaniu sie dalej nie mysle zreszta czasu nie mam...chociaz wiadomo milo by bylo..posdrawiam serdecznie
Marta
a te rekcje to lawte jak sie ich keidys nauczyles...ja tak niebardzoo:)...
Może mi ktos powiedzieć na pewno, jak było to z Vortragiem?
Nie wiecie może, czy gdzieś w internecie jest opublikowany ten test ??
Thx
jejku, te zwroty co napisal olivier to zawalilam, cos mi sie zdaje ze nie przejde.. ale olivier!! to bylo"in die ferne"! no i "vor sich hin laecheln".. ale moja przyjacolka z niemiec powiedziala ze to sie bardzo rzadko uzywa, wiec nie wiem czemu daja takie trudne!! to chyba jedyne, co, oprocz gramatyki mam dobrze.. jestem w klasie dwujezycznej i w zeszlym roku do 2 etapu przeszly tylko 3 osoby: 1 mieszkala 12 lat w niemczech, druga 11, a trzecia 9 w austrii.. na also..;-) keine sorgen, w przyszlym roku bedzie lepiej!!:-))
ps napisalam "im vortrag" ale chyba i to zawalilam
też napisałam im Vortrag :))))))) heheh fajne było o tych koniach i kurach :PPP a w tych zdaniach co było trzeba przetłumaczyć to tak ściemniałam :) ale tak ogolnie rzecz biorąc nie było takie trudne tylko znając siebie zrobiłam takie glupie błedy :P
a można gdzieś w necie znaleźć taką listę z tymi wyrażeniami co napisał tam powyżej Oliver? jak ktos zna adres to zgory bardzo thx za podanie :*
u nas juz sa wyniki... z klasy przeszly 2 osoby...ja nie ale jak chcecie to piszecie co chcecie wiedziec to napisze jak powiwinnno byc...Im Vortrag jest dobrze...pozdr:)
Hej! U nas też są wyniki. Miałem 96 punktów i przeszedłem dalej!!! Super!!!
wrrr.... ta olimpiada byla taka sobie, trudniejsza niz rok temu! wrrr... mam zle z tym .... Vortrag, i cos tam jeszcze... ten lueckentext byl dziwny ale jak sie w niego wczytalo to nei az tak trudny, reakcje i zdania do tlumaczenia banalne! wrrr... przeszlam;)
wow gratulacje :)) u nas bedą wyniki dopiero w grudniu :))) ile punktów można byo maksymalnie zdobyć?
U nas wyniki też pewnie dopiero w grudniu, w każdym razie nie szybko... A max to chyba 100 punktów.
niech ktos opublikuje odpowiedzi!!!! albo jesli ktos ma skaner to niech mi przesle [email] , bo sie juz nie moge doczekac!!;-P
ps gratulacje olivier!!!! przygotowuj sie juz do drugiej czesci,bo podobno trudna (podzial na pisemna i ustna) ale jak masz 96 to powinienes przejsc!!!:-)
U nas wyniki już w piątek bedą =]] wiem że nie przejdę w sumie poszłam na to po to, by nie być na lekcjach :P ale jak bede miała ponad 50% to bedzie fajowo %] jak było z ta predkoscią tam w tym drugim zadaniu z rekcjami i z innymi takimi ja dałam erreichen :P
hej czy poprawnie jest "eines Abends"? To z Niederlage bylo trudne i wstawilam ertragen. "In die weite... " u mnie jest Umgedung. Jak ma byc?
Hejka! Z tego co wiem, to "eines Abends" jest poprawne. A "Niederlage" to było erleiden (tzn. erlitten) - ponieść porażkę.
Ludzicha ja też pisałam:)
A ile można trzeba mieć by przejść dalej, ja mam 86 i nie wiem co dalej??:)
Proszę powiedzcie:P:)
no wlasnie ile trzeba miec punktów? U mnie nic nie mówią o wynikach.
w mojej szkole bylo w zeszlum roku 90.. na also..
To jak to w końcu jest? Ja mam 85 i też nie wiem co dalej...
Chyba przeszłem :) Na razie to nieoficjalne wyniki, ale słyszałem, ze się dostałem do okręgowego!!! A miałem poniżej 90 punktów! Znacie jakieś stronki, gdzie można znaleźć testy z okręgowego albo wiecie gdzie można takie nabyć?
Tak przeszłem, dziś już oficjalne - 84 punkty starczyły!!! Ponawiam pytanie o testy. I pytanko: na stronie http://www.ojn.amu.edu.pl/ jest przykłądowy test, orientuje się ktoś z jakiego etapu? I drugie: na owej stronie jest zakres tematyczny. Mam przygotowac na ustny dwa dowolne tematy z literatury do 1945 roku i trzy po tym roku, dobrze rozumiem? Pozdr.
owszem olimpiada trudniejsza niz rok temu:P u nas sa wyniki.........niestety w tym roku nie przeszlam ale coz.....dsd przedemna;)

pozdrawiam
Do Ewelki*
Przykro mi, że w tym roku nie przeszłaś. Ja z kolei przeszłem w tym roku, a w ubiegłym nie ;) Mogłabys coś napisać o teście z okegowego? Trudny był? Doszłaś do ustnego? Jeśli tak, to czy mogłabyś napisać o co Cię pytali? Pozdrawiam.
Hej Olimpijczyki i Olimpijki!!!! I jak tam ta nasza olimpiada? Chodzi mi mianowicie co z tymi eliminacjami okręgowymi? Długo chorowałem i dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że przeszedłem dalej!!! Ktoś ma w ogóle jakieś pojęcie??? Czy tam jest mowa o jakiejś literaturze? Chyba lekka przesada!
Tak na ustnym jest literatura, historia i kupa różnych pierdół, dlatego coś cieńko to widze, ale moze ktoś by w końcu napisał jak to w praktyce wygląda??
Dokładne informacje znajdziesz na stronie olimpiady, na początku jest test gramatyczno - leksykalny coś jak mieliśmy za pierwszym razem jak będziesz miał 85 na 100 to przechodzisz do części ustnej. W niej badają po pierwsze twoją znajomośc niemieckiego i jak się nim posługujesz i do tego wiedzę z zakresu literatury, historii( szczególnie po 1871) Austrii, Szwajcarii i Niemiec, takie sprawy gospodarcze, kulturowe, bieżące wydarzenia - jednym słowem wszystko :)
Hej wszystkim! Ja tez sie dostalam do olimpiady z niemca. Na drugim stopniu na pisemnej tez sprawdzaja znajomosc tych krajow niemieckojezycznych, czy tylko na ustnym? I w ogole to jaka jest oficjalna stronka olimipady? =) pozdr =*
http://www.ojn.amu.edu.pl/, wir beantworten nur mundlich in diesem Bereich :), schriftlich nur Grammatik :) Pozdro
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 258
poprzednia |

« 

Programy do nauki języków

 »

Kultura i obyczaje