Olimpiada z niemieckiego!

Temat przeniesiony do archwium.
241-258 z 258
| następna
Aha, moglibyście mi jeszcze powiedzieć, z jakich części składał się egzamin pisemny II etapu 28. ojn. Czy było tak? : teil 1: tekst do uzupełnienia (o czym był?), teil 2: ok. 15 zadań gramatycznych teil 3: tłumaczenia zdań?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Aniaaa, czy ty sama się przygotowywałaś do tej olimpiady, czy też z kimś? Bo wiesz, ja po 1. nie mam z kim 2. olimpiada osłabia moją kuzynkę-germanistkę, jak i nauczycielkę z niemieckiego; mówiąc prościej dają mi do zrozumienia, że nie ma po co się męczyć, bo i tak to jest nieosiągalne. Co o tym sądzisz? Sorry, za 3 posty pod rząd ;)
hehehe, pierwsze zadanie byl to lückentext o jakies gospodach, taka zabawana histrojka, potem bylo 40 podpunktow z gramatyki i slownictwa a dwa ostatnie zadania byly tlumaczeniowe, znaczy jedno tlumaczeniowe a drugie to byly reakcje jezykowe.
pozdrawiam!
Hm, ja musze przyznac, ze mam swietna nauczycielke z niemca. Ona wychowala sobie juz 16 olimpijczykow (ja jade do poznania jako 16). Mam od 2 klasy po 6 niemcow w tygodniu. Ale duzo przygotowywalam sie sama, testow nikt za mnie nie zrobi, heh. Mnie akurat nauczycielka namawiala na olimpiade, w 2 klasie nie wyszlo, wyszlo w 3. Nigdy nic nie stoi na przeszkodzie, zeby probowac, a nauka nie pojdzie w las.
pozdrawiam

PS Od jutra ma byc odwilz
hehehe, ja sie tez w zasadzie sama przygotowalam ;P
wrrr... odwilz, tez pomysl... bedzie mokro i samochody beda na mnie chlapac... super... i beda ogromne kaluze, no tez sie ciesze, zwlaszcza ze jutro mialam isc na sanki ;P
*kiss*
Hej chcialam jeszcze wam powiedziec ze moja sorka tez dzwoniła dp Poznania i jej powiedzieli ,ze na pewno NIE ZDAJEMY JUZ MATURY tylko musimy sie pojawic na finale .Wiec nie dajmy sie juz stresowac tym!
hehe, luz blues :D czyli jedzie nas tam 50 osob, zaliczymy, dostaniemy papier i wrocimy do domu spokojni:P Hexer ma fajnie, jeszcze nie musi zdawac matury. A mnie po finale czeka nauka gegry ... :P
jest odwilż lawiny spadaja z dachu prosto na daszek nad gankiem :D bedzie wiosna :P
Anicia, a bedziesz gdzies poza Gdanskiem ewent. probowac sie dostac?:>
hej myśle ze bede próbowała gdzies jeszcze myślałam o krakowie lub warszawie .Ania a tak w ogole to skąd jestes?ja tez bede mieszkala w bursie ale chyba przyjezdzam dzien wczesniej bo jestem z chelma (woj lubelskie)a to troche daleko .ciesze sie ze w poznaniu kogos spotkam znajomego przynajmniej z neta bo inaczej to ciezko by bylo.pozdrowki dla wszystkich i do zobaczenia na olimpiadzie
Ja jestem z Białegostoku, mysle, ze da sie przyjechac w 1 dzien do Poznania, zeby zdazyc na pisemny.
A w Wawie przyjmuja finalistow bez egzaminu w pierwszej kolejnosci :-)
Pozdrawiam:)
hehehehe, no super, odwilz, chyba zaraz wyciagle ponton i sobie troche poplywam ;]
Jak Wam ida przygotowania?? ja wlasnie mam rekolekcje i sie obijam, chociaz mialam sie uczyc landeskunde ...
upatrzylam sobie fajne studia w warszawie, nazywa sie to MISH, ale tam bez egzaminow przyjmuja laureatow miejsc 1-6, hehehe, wiec niedoczekanie moje, wrr...
pozdrawiam
Szukam życzeń wielkanocnych po niemiecku
OK, dzięki za odpowiedź :)
cześć drodzy Finalisci!!!
tja,ale tu dawno nie bylam!!!
na poczatku: trzymam kciuki za wszystkich, zeby sie obylo bez wpadek, zonkow i lipy.zycze polamania pior czy czego sie tam nie zyczy.w sumie to Wam troszenke zazdroszcze, bo dla mnie final bylby mozliwoscia bujania sie po szkole, patrzenia na wiekszosc osob z gory, przyjemnego szpanu i olewania niektorych nauczycieli.no dobra, bo znowu sie rozpisze.
plijz, jak juz wrocicie z poznania, to wpisujcie swoje odczucia no i chwalcie sie!!a ja sobie poczytam, a meanwhile enjoyuje sie wolnym od zobowiazan(gdyby nie to proficiency...)zyciem;choc w ostatnim czasie rzecz jasna bardziej refleksyjnie...
peace
wiesz gdzie na tej stronie wyniki olimpiady
wiesz gdzie są na tej stronie lub na innej wyniki olimpiady
no hej!
wrocilam mocno zmordowana z tego Poznania! Ale nawet fajnie bylo! Spodobala mi sie taka jedna knajpa na Starym Rynku :P
A co do olimpiady, to ja sie tam nie czulam jak na olimpiadzie. Pisemny byl raczej prosty. Rozumienie tekstu czytanego bylo oparte na formule starego Mittelstufe a czesc leksykalno- gramatyczna nie byla jakas wymyslna. Ustny tez calkiem ok, no moze wylaczajc literature. Facet mnie zapytal najpierw o Effi Briest i mialam wrazenie ze nie mowie tego, co on chce ode mnie uslyszec. Nastepne pytanie bylo o "Sonnenalle", heh... zapomialam imienia glownego bohatera... i zamin pozadnie wdrazylam sie w tematyke, komisja mowila "Vielen Dank"... na landeskunde bylo jak na moj gust nawet latwiej niz na okregowym, przynajmniej nikt sie nie pytal, "ile bylo poprawek w konstytucji szwajcarii i kiedy byla ostatnia". Dostalam pytania o Studentenrevolte, Judenverfolgung, Industriezweige, Länder und ihre Hauptstädte. Dobrze, ze nic o Szwajcarii ani o Austrii. Na wolnej rozmowie raczej luz, choc mialam wrazenie ze komisja nie do konca mnie slucha. I tematy tez mi niezbyt lezaly. Jeden byl: Wie kann ein durchschnittlicher Verbraucher zum Umweltschutz beitragen? a drugi?: Sind Sekten eine Gefahr? Dziwne, zwlaszcza to drugie.
Ostatecznie nawety zostalam laureatka... mam 13 miejsce i jestem z siebie zadowolona. No i jak na olimpiade, to dobrze sie tam bawilam ;P fajne miasto
Marijka, zycze powodzenia na profie!!
pozdrawiam
hexer
hej!!!

no to winszuję! 13 miejsce (na pewno nie pechowe) :O :O :O A tak w ogóle to wręczali wam jakieś nagrody / dyplomy (raz widziałem taki dyplom, wyglądał ohydnie)? gratuluję raz jeszcze i zachęcam wszystkich do przygotowań do XXIX olimpiady, która już niebawem :)
Właśnie chcę wziąć w niej udział.Czy możecie powiedzieć mi z jakich materiałów się najlepiej przygotować,co wziąć pod uwagę,i na jakich stronach podane sa przykładowe testy...
Temat przeniesiony do archwium.
241-258 z 258
| następna

« 

Programy do nauki języków

 »

Kultura i obyczaje