studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 229
aha a te kierunki to ja tez niebardzo sie orientuje....ale pewnie jakies filologi itd ale mi to niebardzo lezy...chociaz kazdy woli cos innego
Hej Nucia. Czy masz juz pozwolenie na pobyt w Berlinie? Jak udało Ci się załatwić Finanzierungnachweis?
do asia 123:)) to zaswiaczenie o finansach mozna zalatwic na szereg sposobow: ja zrobilam to tak: po pierwsze zaswiadczenie z urzedu skarbowego o zarobkach rodzicow (na to czeka sie pare dni) i zaswiadczenie notarialne, ze rodzice obowiazuja cie utrzymywac podczas studiow i ze sa w stanie przekazac na ten cel cos kolo 500 euro miesiecznie. to wszystko do tlumacza przysieglego. nie przerazaj sie ta kwota, bo ona jest tylko na papierku - niemcy chca sie w ten sposob zabezpieczyc- tak naprawde spokojnie utrzymasz sie za 300 euro, a nawet mniej:)) z tego co wiem to moza takie zaswiadczenie uzyskac tez na inne sposoby najlepiej dowiedz sie w konsulacie o formy uzyskiwania tego zaswiadczenia finansowego i tam ci wszystko powiedza:) jezli chodzi natomiast o pozwolenie na pobyt to zalatwisz to bez problemu w auslanderbehorde ale musisz byc najpierw zameldowana i miec zaswiadczenie z niemieckiej kasy chorych:)) pozdrawiam
Nucia...bnpaisalas keidys ze dostalas sie na humbolta...mooszez napisac cos wiecej??tez o tym myslee...mieszkasz w akademiku??zdawalas jakies egzaminy??umialas juz perfekt niemiecki??czy moze chodzilas tam przez pol roku na kurs...no finanse...pozdrawiam
Hej Nucia. Kiedy Ty się dostałas na tego Humboldta? Na ten semestr zimowy, czy na poprzedni, letni, jak jeszcze nie bylismy w Unii? Ten durny Finanzierungsnachweis jest przeciez potrzebny do pozwolenia na pobyt. Konsulat nie ma juz z tym nic wspólnego, wszystko załatwia się na miejscu. Telef. udzielono mi informacji, że wystrczy oswiadczenie rodziców, że będą mnie utrzymywać i nie muszę mieć niby żadnych wyciągów zaswiadczeń i innych blablabla. Trochę za piękne mi się to wydaje, ale oby tak było!!!!:-)))
Jescze raz ja. W czwartek mam DSH:-( Bardzo trzęsę portkami. Może jakas podpowiedź, na co zwrócić uwagę? Słuchania i czytania już się nie nauczę, ale gramy jeszcze trochę tak:-) MAM CAŁE 3 DNI !!!
hallo:) no masz racje z ta germanistyka:)minelo pare dni i juz mi sie odwidzialo bo z tego co slysze od innych to niewarto...wiesz co wybralam?etnolingwistyke.slyszalas moze cos o tym?mi sie wydaje bardzo ciekawe,cos dla mnie:)bo ja uwielbiam jezyki,a ta jest:jeden jezyk do wyboru jako kontynuacja i drugi od podstaw(wybor tylko z jezykow takich \"niestandardowych\"),ja wybiore oczywiscie jak sie dostane arabski bo slyszalam ze przyszlosciowy jezyk.tylko mam dola,bo ja lubie gegre i mialam ja zdawac na maturze,nio ale po co mi ona?na etno musze zdawac na maturce matme...wrrrrr.trzeba sie wziasc za nauke:P pozdrawiam:)
Hej,
żeby studiować w Niemczech potrzebujesz:
1. Kopię matury i kopię tłumaczenia (przez tłumacza przysięgłego), obie muszą być potwierdzone w Ambasadzie Niemieckiej (tzn. w dziale prawnym ambasady). Jeden egz jest bezpłatnie.
2. Potwierdzenie wystarczającej znajmomoście niemieckiego przez:
A) Maturę w szkole niemieckojęzycznej
B) Test DaF, poziom 4
C) Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz - Stufe II
D) Zentrale Oberstufenprüfung
E) Kleines oder Großes Deutsches Sprachdiplom
F) DSH
Jezeli nie masz żadnego z pozyższych musisz przedłożyć na wybranej uczelni zaświadczenie o odbyciu co najmniej 600 godzin zajęć z języka niemieckiego, co dopuszcza cię do DSH.

Musisz wypełnić odpowiedni wniosek i wraz z dokumentami złożyć na uczelni. Jeżeli na jednym z wybranych przez Ciebie kierunków jest ograniczona liczba miejsc, musisz zdać egz.(Normalnie wybierasz 1 Hauptfach i 2 Nebenfächer).

Po przyjeździe do Niemiec masz 2 tygodnie, żeby sie zameldować (w Ausländerbehörde). Jak sie w tym czasie nie zameldujesz, to musisz zapłacić karę. Żeby się zameldować potrzebujesz Mitvertrag, a jeśli mieszkasz u znajomych to Einverständniserklärung. NIE można mieszkać u znajomych w akademiku!!!
Następnie musisz otworzyć konto w banku, do tego potrzebujesz zaświadczenie o immtrykulacji. Aby otrzymać pozwolenie na pobyt musisz wykazać, że masz wystarczajaco dużo pieniędzy. Wg ustawy potrzebujesz 500 Euro miesięcznie. Czyli na koncie musisz mieć 6000 Euro. Jeżeli je już masz, to musisz zablokować konto. Wygląda to tak, że nie możesz wyjąc z banku więcej niż 500 Euro miesięcznie. Zaświadczenie o blokadzie konta musisz przedstawic razem z innymi dokumentami, żeby dostać pozwolenie na pobyt.
Lepszym wyjściem jest otrzymanie od kogoś znajomego Verpflichtungserklärung, tzn. ktoś poświadcza Ci , że będzie Ci przekazywał 500 Euro miesięcznie. Zaświadczenie to wystawia Ausländerbehörde.

Następnie potrzebujesz ubezpieczenia.

Z powyższymi dokumentami możesz ubiegać się o Aufenhaltsbewilligung.tzn, potrzebujesz:
paszport
ksero następujących stron paszportu: z danymi osobowymi, ze zdjęciem i podpisem.
nowe zdjęcie paszportowe
zaświadczenie z Krankenversicherung (ale nie Versicherungskarte!!!)
wyciąg z konta i Sperrvermerk (tzn. zaświadczenie o zablokowaniu konta) lub Verpflichtungserklärung
zaświadczenie o immatrykulacji
Studia są z reguły bezpłatne, ale to zależy od uczelni. Ja płacę 120 Euro/ semestr.
VG
czesc wam.
musze tez wam polecic firme. tak jak juz z ktoskiem (albo ktoska) debatowalem w innym temacie, doszlismy do wniosku, ze ta firma (www.teamworxx.com) zalatwia wlasnie wszystkie te rzeczy.

Przez nich oszczedzilem mnostwo nerwow. wszystko to co tu opisalas zalatwili mi. prawda jest ze zaplacilem im 1200 zlotych ale za to nie musialem sie ruszac z domu, tylko wypelnilem i podpisalem wszystkie dokumenty w domu, a kilka tygodni pozniej dostalem sie na DSH. Po zdaniu DSH przyjechalem do Niemiec i na mnie czekalo wszystko: akademik, konto i karty kredytowe, ubezpieczenie,wiza poza kolejka. nawet nocleg byl w cenie.

mowie wam, kto chce pewnie dostac sie na uczelnie, niech skorzysta z firmy. jezeli sie nie dostajesz masz zwrot pieniedzy.

pozdrawiam
andrzej
zapomnialem cos. wy ciagle piszecie o jakis finanzierungsnachweisach. nic takiegio NIGDY nie zalatwialem! tak samo jak nie czekalem nigdzie. ludzie to jest stres co wy robicie!!!

pozdrawiam
marcin
to jak masz wreszcie na imie marcin czy andrzej??:)
mala wpadka, co nie sanchoz?? hehe
ja (sanchoz) jestem andrzej a moj kolega to marcin...hehe
i dobrze ze sie nie wybierasz na vadrine. przynajmniej nie bede musiala cie ogladac :D siedz w tej bydgoszczy,siedz
nara
czesc mam pytanie Czy jak dosteniesz sie na kurs przygotowujący do egzaminu DSH na uniwersytecie w Köln to czy mozna otrzymac wize studencka na pobyt w niemczech???
Zalatwic? Masz na mysli,ze nikt nie spr. tego,czy pieniadze sa miesiecznie podejmowane z tego konta na twoje utrzyamanie? Bo musze przyznac,ze 5000€ miec na start to troche duzo.
Hey Aniu,

czyli polskie cwaniakowanie juz nie daje wiecej rady? Uhmm?
to jaki jest adres tej uczelni humbolda w Berlinie??
www.hu-berlin.de
Od lutego chce zaczac studiowac na IHI w Zittau!Chcilabym sie dowiedziec czegos wiecej od osob tam studiujacych ...piszcie na GG nr:1629538
te 120 Euro to nie jest najprawdopodobniej oplata za studia tylko tzw. Sozialbeitrag a wiec oplata z bilet studencki no i naklady na rozne tak takie studenckie dzialalnosci. Oplata za studia to dopiero sie zaczyna okolo 14 semestru (nie wiem jak jest w innych landach ale przynajmniej tak jest w NRW) i wynosi mniej wiecej 600 Euro na semestr (+ 120 Euro Sozialbeitrag).
Zycze szybkiego studiowania i nie dotarcia do 14 semestru.
Pozdrowienia
Czesc, czytalam te strone z tym teamworkxem i moim zdaniem jezeli oni oferuja te wszystkie uslugi za te jedyne 1400 PLN (przeczytalam to jakims innym forum) i jezeli zakladam ze jest to naprawde wiarygodna oferta a nie znowu robienie w bambuka Polakow przez samych swoich a wiec POlakow to sa naprawde bardzo ale to bardzo tani bo akurat z wlasnego doswiadczenia wiem ile nakladu czasu i pieniedzy potrzeba by zalatwic te wszystkie sprawy. Jeszcze piszesz ze jezeli sie nie dostaniesz (rozumiem ze jezeli nie zdasz tego DSH) to oni zwracaja pieniadze to jest to firma, stworzona przez aniolow, bo rzadko ktora firma ma takie korzystne warunki.
Ah...teraz nawet cena sie obnizyla... tylko 1200 PLN.....swiateczna obnizka albo co?
Ludzie, macie internet, wejdzcie na strony internetowe uniwersytetow na ktore sie "wybieracie" i poszukajcie Auslandsamt albo odpowiednia instytucje zajmujaca sie studentami z innych krajow i poczytajcie, napiszcie do nich maila, zadzwoncie, poproscie czy moglibyscie dostac jakies materialy informacyjne itd. Wszystko da sie zalatwic samemu jezeli ma sie dosc wystarczajaco czasu i postepuje sie konsekwentnie, czasami nawet akademik mozna sobie zalatwic samemu jeszcze z PL... w koncu sa tez strony od Studentenwerku, ktory sie taki sprawami zajmuje...
Hej Sanchoz,
chcialbym sie dowiedziec na jaki uniwersytet oni Tobie zalatwili ten "poczatek" i czy oni oferuja taki serwis jezeli chodzi o kazdy uniwersytet w Niemczech, bo ja jeszcze do konca nie jestem pewny gdzie (i czy w ogole w Niemczech) chcialbym studiowac i nie wiem czy ma w ogole sens sie do nich glosic i cos dowiadywac.

pozdrowionka
Halo Sanchoz, a mozesz mi powiedziec gdzie tam firma ma siedzibe w PL.
Niestety na stronie tego nie potrafilem wyczytac?
Bo jezeli nie dostane sie na te studia i bede chcial moje pieniazki z powrotem a oni tego nie beda chcieli (moze sie zdarzyc...) to ktory sad jest wlasciwy? Wiesz ja nie mam zamiaru ganiac do Amtsgericht´u w Berlinie.
Hejka!!!! Usłyszałam dziś w telewizji o możliwości studiowania na uniwerku Humbolta chciaąłbym dowiedziec sie czegoś więcej na ten temat proszę o kontakt [email]
witam wszystkich!

po moim poscie tutaj zasypaliscie mi moje GG.

Na poczatek: Nie wciagajcie mnie w jakies dziwne poglady na temat firm lub polecen. Ja nie pracuje w tej firmie!

Co do firmy to nadal istnieja i beda istniec. Rozmawialem z szefem o wlasnie takich ludziach jacy tutaj sa i dostalem odpowiedz, zw wlasnie tacy ludzie wydaja wiecej niz musza.

Firma istnieje w Berlinie i ma siedzibe w Szczecine na Aleji Piastow.
Do tej pory wspolpracowali tylko z firma ktora im udsotepniala pomieszczen poniewaz byl to interes sezonowy ale w tym semestrze bedzie zformowana spolka z.o.o w Polsce, GmbH w Niemczech i Ltd w UK (to do wzgledu robienia ludzi w balona). Pozatym przeczytajcie umowy ktore podpisujecie.
Co do zwracania pieniedzy to zwracaja pieniadze za niewykorzystany pakiet. A jak sie nie dostanie na studia ze wzgledu na srednia to mozna bez dodatkwoych kosztow skorzystac jeszcze raz za rok.

W moim przypadku byla to jeszcze mala firma (4 Pracownikow) ktora po prostu sie bardzo szybko rozwinela.
Ich strona jest do tej pory beznadziejna (sorry Panie Ristau) ale podobno juz jest nowa w robocie.
Maja wspolpraca z wieloma szkolami (!), profesorami oraz szkolami jezykowymi. Firma sie tak rozwinela z wejsciem do UE ze "niedlugo po prostu nie bedzie juz szans jako polski obywatel ominac teamworxx.com". (wypowiedz szefa Pana Ristaua).
Istnieja nawet w UK, W Chinach (!) oraz rosji. Przez caly czas rozbudowywuja wspolprace z roznymi institucjami oraz szkolami.

Naturalnie moze kazdy sobie poszukac w internecie wszystkie informacje i naturalnie moze kazdy sobie pojechac szukac i zalatwiac wszystkiego sam,
ale dla wszystkich tych ktorza nie maja nerwow na to lub ochoty lub chca to miec PEWNIE i za pierwszym razem zalatwione, korzystaja z teamworxx.com.

Ja mialem wybor albo zalatwic sam albo podac sie w ich rece. Szedlem na pewniaka i skorzystalem. Do tej pory mam kontakt z nimi, nawet jak opieka studencka sie skonczyla. Kazdy moze do nich zadzwonic i sie zapytac jak dzialaja.

Nie mam ochoty wysluchiwam jakis dziwnych pogladow na ten temat! Skorzystajcie lub nie. Ale nie placzcie jak bedziecie pokrzywdzeni przez biurokracje niemiecka.

To bylo moja ostatnia wypowiedz na temat teamworxx.com.

Pozdrawiam wszystkich i zycze szczesliwego Nowego Roku!
"licz na siebie" masz racje. ale i tak czy tak bedziesz musial poniesc koszty. czy to sa koszty za przejazd aby zlozyc jeden podpis lub na egzamin dsh. a jak zalatwiasz to sam to naturalnie masz juz wstepne informacje za ktore niestety nikt nie poreczy jezeli nie masz tego na pismie. kazdy moze mi i innym tutaj studjujacym uwierzyc ze w wiekszosci przypadkow po prostu jest sie "szokowanym" tutejszymi problemami i sprawami. ciagle cos dochodzi, a to tego nie wiedzialas, a to tego nie dolaczylas a to urzad juz zamkniety itd. mozesz przebrnac przez ta biurokracje, miejac caly czas tylko nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i bedziesz czekal denerwujac sie czy wszystko jest OK. z teamworxx.com odpadaja wszelkie nerwy. placisz im kwote niewielka a nie raz mniejsza od tej, ktora musisz i tak wydac a masz pewnosc ze bedzie wszystko OK. oni nie moga gwarantowac dostania sie na studia ale z pewnoscia zminimalizuja stres, nerwy i zwieksza pewnosc dostania sie na studia.

mimo nie chciania wypowiadac sie na ten temat, musialem zrobic to jeszcze raz, bo wysluchuje ciagle co jak gdzie ma ktos zrobic. niech ktos skorzysta i sie wypowie tutaj.

pozdrawiam
andrzej
ten teamworxx to oszusci, nie dajcie sie nabrac w butelke :) hahahaha , nie znaja nawet dobrze niemieckiego LOL , oszukali juz sporo osob NAIWNYCH POLACZKOW
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 229

« 

Matura

 »

Pomoc językowa