studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
211-229 z 229
| następna
musisz byc maturzysta - tak jak ja;
w tym roku nie masz mozliwosci zdawania tego egzaminu ewentualnie w przyszlym roku, poniewaz egzamin odbywa sie na przelomie listopada i grudnia;
Mam pytanie czy ktos z Was studiuje na Uni Köln??!! Bardzo prosze o pomoc. co trzeba zalatwic, jakie dokumenty, jak wygladaja studia w Köln, jak wyglada zycie, itp. najlepiej piszcie na adres - [email]
zajrzyj na kafeterie, moze tam uzyskasz informacje. Pozdrawiam!!
hi!
interesuja mnie studia w niemczech ,mam juz te wszystkie egzaminy jezykowe typu dsh czy daf ale przerazaja mnie oplaty za studia!
i ona sa juz prawie wszedzie tylko nie na wschodzie i berlinie.
czy sa osoby ktore studiuja juz tam gdzie sa oplaty tzn w hessen czy nrw?
jak dajecie rade?utrzymujecie sie sami?
piszcie,dzieki
Witam
Mam do was następujące pytanie, czy po ukończeniu kolegium języków obcych z uniwersyteckim licencjatem możliwe jest podjęcie studiów w niemczech w 2-letnim trybie Master/Magister...?

Pzdr
hallo:),

czy ktos z Was wybiera sie na LMU lub TUM...a przedtem moze na jakis kurs DSH,

prosze o kontakt 5162407

M.
hunterks, wydaje mi sie, ze jest to wystarczajacy dowod Twojej znajomosci jezyka niemieckiego... Jakby nie bylo, praktycznie kazda niemeicka uczelnia wyznacza dla Ausländerow termin, w ktroym to zdaje sie egzamin DSH (jezeli oczywiscie takowego, czy tez zadnego innego na poziomie DSH nie posiadasz). Stwierdzic jednak pragne, ze po studiach, ktore ukonczylas/es w Polsce, nie powinnas/opwinienes miec zadnych problemow z przejsciem przez ow "kampanie"...
Zycze Ci powodzenia!
Hej.
Ja biorę pod uwagę studia na LMU{kierunek psychologie lub kommunikationswissenschaft}.Najprawdopodobniej będę zdawała ZOP.
Jeśli ktoś studiuje na tej Uni byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje o uczelni ,rekrutacji itp.
pozdrawiam
...a czy na jakis kurs przygotowujacy do ZOP bedziesz uczeszczac ??

M.
na to kommunikationswissenschaft jest naprawde ciezko sie dostac, zdecydowanie latwiej na psychologie, zoabcz sobie tutaj srednie, jakie w ostatnim semestrze trzeba bylo miec zeby sie dostac http://www.uni-muenchen.de/studium/beratung/vor/studienplatz/studienplatz/zulassungsbeschr/zulas_oertl/index.html
pzdr
Faktycznie,żeby tylu chętnych było na kommunikationswissenschaft,nie pomyślalabym-w kazdym razie dzięki za link:)
Niestety jesli chodzi o psychologię to w tabeli jest ona wyłącznie jako NF-czyli Nebenfach,a mnie interesuje głównie HF-Hauptfach;/A przypuszczam ,że jakby podali ją wlasnie jako HF to bylaby wyższa średnia wymagana i automatycznie więcej chętnych..
Nadal proszę o wszelkie info:)

Co do drugiego postu-nie zamierzam chodzić na jakies kursy,przygotowania itp do ZOP-u:)
Rzeczywiscie nie ma tam mowy o psychologie jako Hauptfach, zapomnialem ze ten przedmiot jest bundesweit beschränkt. w takim razie strona ktora mowi o srednich w tym przypadku jest www.zvs.de. Znalazlem tabele z wymganymi ocenami, niestety nie mozan skopiowac dokladnego adresu tej tabelki, jak juz wejdziesz glebiej w ta strone to wystarczy kliknac na ktoras z czesci tego Kreisdiagramm na dole. nie wiedzialem ze psycho jest tak bardzo oblegana bo trzba miec 1,4(jako 60% ogolu kryteriow) zeby liczyc na bezposrednie przyjecie bez Wartezeit na LMU. Jesli masz jakies pytania, to ja postaram sie na nie tutaj odpowiedziec,akurat o tych kierunkach, ktorymi sie interesujesz, nie mam duzego pojecia, ale o samych studiach cos tam wiem(sam studiuje na LMU)
Pzdr
Miło z Twojej strony;Pozwolę więc sobie z twej oferty skorzystać:)
1.Pierwsze pytanie trochę śmieszne,ale mnie sie to już pomieszało'wiesz może jak te średnie sie przeliczało na polski?np.1,2 w Niemczech to - ?
2.Poza tym nie wiem czy już zdawałeś nową maturę czy jeszcze starą;w kazdym razie wiesz może jak to wygląda z pkt i % z matury,czy one też są brane pod uwagę przy rekrutacji i czy to ważne jakie przedmioty zdawało sie i na jakim poziomie na maturce?
3.Orientujesz sie może czy mając niemieckie obywatelstwo jest sie inaczej postrzeganym przy rekrutacji,zdawaniu certyfikatów językowych itp?
Z góry-serdecznie dziękuję i pozdrawiam:)
Akurat na te pytania, ktore sa w sumie tak naprawde najawazniejsze nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sam nie wiem jak oni mi to przeiczali. Najlepszym sposobem wg mnie jest po prostu wyslanie maila, albo najlepiej zadzwonienie i zapytanie sie jakie oni maja tak naprawde ujenolicone kryteria przyjomowania osob konkretnie z Polski. jak byla stara matura o bylo troche latwiej, tzn polskie 4,75 na swiadectwie to bylo ok.1,7 z tego co sie orientuje. Wiem tez za praktycznie kazdy uniwersytet ma inne systemy przeliczania, ale w Twoim przypadku jesli sie bedziesz ubiegala o miejsce na psychologii, najlepszym rozwaizaniem jest skontaktowanie sie z tym zvs, oni na pewno maja jakis jasny sytem tego przeliczania i powinni Ci go bez problemow udostepnic. Przy tym kommmunikationswi. tak jak wyzej napisalem, najlepiej skontaktowac sie bezposrednio z LMU(np. z Auslandsamt).
Na to 3 pytanie, tez nie jestem 100% pewny, ale wg mnie nie ma zanczenia czy masz obywatelsto polskie czy niemeickie, bo Polska jako czlonek UE, nalezy do grupy panstw, gdzie kryteria sa takie same dla obcokrajowco i niemcow. Po rozpoczeciu stdiow za to moze byc latwiej majac niemiecki paszport, ogolnie to roznic nie ma duzych.
Pozdrawiam
Napisalam maila do ZVS zobaczymy co odpiszą:)W kazdym razie dzięki za starania.
Miałabym jeszcze takie osobiste pytania;Jak Ci sie w ogóle studiuje?{i co studiujesz?}Jaki klimat panuje na uczelni?Jest dużo Polaków?Czyli pytania dotyczące bezpośrednio życia studenckiego:)
Pozdrawiam
powiedzcie mi co trzeba zrobic zeby studiowac w niemczech? jak trzeba sie za to zabrac??? wiecie moze jak zorganizowac albo co trzeba zrobic zeby starac sie o wymiane miedzynarodową? ??? byl moze ktos juz jako au-pair??? czy w wieku 17 lat mozna juz wyjechac??ODPISZCIE BLAGAM
O takich rzeczach to najlepiej porozmawiac, bo ciezko to jest to jakos opisac, jak masz ochote to odezwij sie po prostu na moj numer [gg] .
Pozdrawiam
kurcze wiecie co szukam osobki ktora studiuje na Uni w HH... za rok maturka juz jestem zdecydowana tam zamieszkac studiowac itd. cena tu nie gra roli... ale boje sie ze sie nie dostane.. w wakacje jade na VHS do HH.. ciesze sie ze znowu zobacze ten cudny kraj... czy moglby sie ktos ze mna skontaktowac, ci ktorzy tam studiuja lub chca i maja pelno informacji... - chce isc na kierunek und Deutsche Sprache und Literatur moj nr [gg] ...
Wybieram sie na Uni Koln i z checia bym z kims porozmawial o tym wszystkim ponieważ nie wiem co ijak zalatwiac - czy matura polska jest na tym Uni uznawana itd itd.... Dlatego jesli ma ktoś troszke czasu to prosze o kontakt na [email] albo na gg; 6653202 albo na tym forum prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczny jesli ktoś rozświetli mi jak wygalda sytuacja. czekam na odp pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
211-229 z 229
| następna

« 

Matura

 »

Pomoc językowa