studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 229
jasne, w niemczech masz wyklady po polsku, japonsku i kambodzansku.jaja sobie chyba robisz tym pytaniem :) chcesz studiowac w niemczech po polsku?lepiej zostan w polsce. jak chcesz studiowac prawo miedzynarodowe to najlepsza uczelnia jest w passau i bardzo znana i ceniona uczelnia jest w heidelbergu,ale tam musisz robis normalne prawo, a pozniej wybierasz specjalizacje-miedzynaqrodowe.pozdr
chciałaym studiować w Niemczech prawo miedzynarodowe. Jakie uniwersytety reprezentują najlepszy poziom w tej dziedzinie? Słyszałam o Munchen, Passau, Heidelbegru. Jakie sa wasze opinie na ten temat?
http://www.rewi.euv-frankfurt-o.de/

http://www.studieren.de/details3.asp?id1=595&id2=116&id3=7096&art=1

http://www.jura.uni-augsburg.de/studium/jura_klassisch/schwerpunkte/int_recht/

http://www.jura.uni-passau.de/iar.html

http://www.jura.uni-hd.de/
Hej..

mam pztanie czy mozna sie przeniesc z polskiej uczelni na niemiecka nie tracac roku czy wogole mozna sie przeniesc??a jesli tak to czy studiow zaocznych tez to tyczy??
wiemmm że to nie tablica ogłoszeń

jednak..chętnie dzieliłabym lokum w Berlinie wspólnie z osobą która także zamierza podjąć tamstudia. o kontak proszę pod meilem: [email]
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jocik prosze Cie podaj mi stronke albbo jakies namiary na ten kurs w niemczach z checia bym na takie cos poszla DZIEKI:*:*moje [gg]
an sheilay:
chcialem zauwazyc, ze w zwiazku z reforma tytulow studenckich w Niemczech zlikwidowano mnostwo magistrow i dyplomow i przemianowano je na bachelor lub master czego sheilay nie polecalas ...:((
hey, jest duzo miast, w ktorych jest diplom i mgr.trza szukac. nie powiedzialam, ze bachelor jest zly. tylko bardzo ciezko sie na tym studiuje i zeby dostac sie na mastra, trzeba byc naprawde dobrym. jesli chcesz wrocic po studiach do pol, to lepiej byc byc na mgr albo diplomie.a jesli chcesz zablysnac w ameryce albo anglii, to oczywiscie bachelor 'jest lepiej traktowany', mimo, ze diplom i mgr tez jest uznawany.pozdr
hey, a wie ktos moze co ma sie w polsce po zrobieniu diplom w niemczech?? jest to na rowni z magistrem w polsce czy ma sie wtedy tylko licencjat? :/ bo jesli ma sie jakis tam licencjat to chyba nie warto?!
< hey ma ktos o tym jakies pojecie ?? :(
słuchajcie, a to zaświadczenie że ktoś jest w stanie nas utrzymac musi byc wydane przez kogos mieszkającego w niemczech, czy mogą to byc np. rodzice?
witam.
jestem tegoroczna maturzystka i bardzo chcialabym studiowac w niemczech. zalezy mi na tym. problem jest w tym ze w ogole nie orientuje sie jakie tam sa uczelnie.. chodzi mi w sumie o studia z tzw. klasa zerowa.. czy ktos moze mi poradzic ktore studia powinnam wybrac i gdzie? prosze o odpowiedz.. [gg]
pozdrawiam
ja studiuje w rostocku, tj mekclemburg-vorpommern, gdzie jest gwarancja , ze przez najblizsze lata oplaty tej:500 euro nie bedzie.oplata semestralna wynosi 83 euro, a utrzymanie nie jest duzo drozsze niz w polsce.uniwerek ma prawie wszystkie kierunki bez NC(numerus clausus, czyli komiska decyduje o przyjeciu, nie jest to egzamin).jedynym mankamentem jest duza nietolerancja w stosunku do obcokrajowcow. podroz do szcezcina to 5 euro:)jak by ktos chcial info to sluze pomoca na [gg] , tez bylam pocztakujaca i poszukujaca info wiec chetnie sie odwdziecze teraz:)pozdrawaim
juz decyzja zapadla...na pewno hannover i bawaria od przyszlego semestru
dokumenty mozna potwierdzic za darmo na uczelni i w krankenkassach, ale trzeba byc ich klienten, ja poprosilam pieknie pania i mi to zrobila choc nie mam z ta kasa nic wspolnego, mozna tez potwierdzac stadtamtach, w kazdym miescie jest ich kilka, koszty nie sa duze, nie takie jak w konsulatach:)
nie na wszystkie kierunki licza sie oceny, tylko na numerus clausus, oder?
dsh mozna zrobic tylko na uni, bo to jest wewnetrzny egzamin na uczelni, na volkshochschule ZMP, test dafitd
sa cwiczenia z gramatyki polskiej po polsku na uni-rostock na slawistyce:))
to juz jest nieaktualne, odkad jestesmy w uni europejskiej:)
link do strony gdzie za darmo mozna wyjechac na au-pair i ja zniego skorzystalam, podaje na prosbe jednej dziewczyny z forum:)http://www.au-pair-agentur-chance.de/
daga-smieszna jestes. chcesz studiowac w niemczech, a nie wiesz gdzie i co?!
no ludzie, co to sie porobilo...
Hej chciałam prosić o kontakt z kimś, kto jechał z Polski na kurs wakacyjny do Heidelberg :) Bardzo mnie to interesuję, proszę podać swój numer gg, albo napić [email] dzięki! :)
hej mam pytanie czy dostalas moze odpowiedz na swoje pytanie na temat studiow w niemczech?jesli tak to czy moglabys by napisac mi mniej wiecej jak jest wlasnie z tym certyfikatem poniewaz tez jestem zainteresowana studiami tam tylko za bardzo sie nie orientuje jak jest z egzaminami itd.i czy to zalezy od kierunku? z gory dzieki;)
hejka:D a ja sie wlasnie dostalam na prawo na uni Frankfurt am Main. moze mi ktos powiedziec mi cos wiecej na temat uniwersytetu, ludzi, miasta?rnjeszcze nie dostalam odpowiedzi z Heidelbergu, Monachium, Berlina, Passau. a musze juz teraz zdecydowac, czy ide do Frankfurtu, co radzicie? :Dö
Wiadomo, że każdy decyduje według własnego uznania, na przykład kieruje się w wyborze uniwersytetu miastem i tym jak się tam żyje. Ale jeśli chodzi o prawo w Niemczech to polecałbym mały wydział z jak najmniejszą ilością studentów prawa. Nie wiem czy o tym wiesz, ale studia prawa w Niemczech kończą się egzaminem państwowym. Regelstudienzeit wynosi 9 semestrów, do egzaminu państwowego możesz podchodzić dwa razy, ale jak się zameldujesz do końca 7 semstru, tak że egzamin państwowy piszesz na koniec 8 semestru to masz jedna próbę więcej - Freiversuch
Przy obecnej Durchfallquote na pewno opłaca się pisać ten Freiversuch - tak robi większość studentów. Ale żeby zdobyć wszystkie potrzebne Scheiny do końca 7 semestru trzeba się naprawdę pospieszyć i nie obijać. Problem zaczyna się kiedy Seminaria są przepełnione i nie masz nawet możliwości dostać tematu i tym samym Scheinu. Tak samo z Scheinem z języka obcego dla prawników itd. Dlatego opłaca się moim zdaniem wybrać ten wydział na którym jest najmniej studentów. Który to z tych co wymieniłaś, nie mam pojęcia.
dzieki za wskazowke:D
jeszcze jakies uwagi? moze ktos wie z wlasnego doswiadczenia jak sie studiuje prawo w jakim miescie???
bierz heidelberg albo monachium.
prawo we frankfurcie jest gowniane.
slaby poziom. heidelberg jest znany
w europie. passau tez, ale to lezy am arsch der
welt, wiec jesli chcesz sie sama utrzymywac,
to nie znajdziesz tam pracy. ciezko tez znalesc pokoj.
dzieki wielkie za info:)
wlasciwie mi najbardziej zalezy na Heidelbergu, ale jeszcze nie dostalam odpowiedzi z tego uni i z pozostalych rowniez nie, wiec czekam:)
czy ciezko jets sie dostac do Frankfurtu nad odra??? czy potrzebne sa jakies certyfikaty? jakie tam sa kierunki?jesli ktos wie prosze o informacje
[email]
Hej :) Chciałabym się zapytac o studia językowe w Niemczech. Nie wiecie na jakim uniwersytecie można studiowac języki obce? Preferuję języki mniej standardowe czyli szwedzki, włoski, hiszpański, niderlandzki, japoński cos w tym stylu :P Nie wiecie gdzie i na jakim poziomie wymagane sa te języki aby móc się dostać?
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 229

« 

Matura

 »

Pomoc językowa