studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 229
ja dostalam sie na prawo na humboldt berlin i mam nadzieje skonczyc te studia. nic,zaryzykuje i wyjade, bo kto nie ryzykuje ten nie wygrywa!
@g00pek zgadzam sie z toba w 100% :P ja sie dostalem na BWL

@temat Mam pytanie jakie formalnosci trzeba jeszcze zalatwic i gdzie(w jakich instytucjach) po dostaniu miejsca na uni? tzn. chodzi mi o to oswiadczenie o posiadaniu wystarczajacych finansow, zameldowane sie itd...???
hejka:) ja tez sie dostalam na humoldt na prawo:) zdajesz egzamin DSH???
A mogłybyście powiedziec mi jakie sa warunki przyjęcia na humboldta? Tak samo jak na inne uczelnie, czyli matura, świadectwo, średnia czy konkretne przedmioty? patrza na prawo czy osoba zdawała historie czy jest im wszystko jedno? Bo rozwazam prawo albo lingwistyke w Niemczech. No i ile kasy za ten biznes sie płaci? Jak wyglada sprawa z akademikami? Pozdrawiam
hej:) ja korzystalam z firmy studiawniemczech, o ktorej mowa zreszta byla czesto na tym forum. Kosztowalo mnie to 400zl (ale ta kwota zostanie zwrocona przez uczelnie). Na prawo nie potrzebowalam zdawania historii na maturze. Ja zdawalam tylko angielksi, niemiecki, polski i matme, wszystko na rozszerzonym. -tak wiec pod uwage brane tylko wyniki matury. Co do akademikow, to jeszcze sie nie orientuje, ale w Berlinie podobno prawie tyle sie placi, co za wynajecie mieszkania:) P.s. ja bym wybrala prawo, jezyki w nieczech nie sa tak dobre jak np. na UAMie w Poznaniu:) wiem, bo mialam do wyboru etnolingwistyke UAM a prawo w Niemczech:)
A na jakim poziomie umiesz niemiecki jezeli mozna zapytac ;) Ja w tym roku podchodze do ZMP ale to chyba za malo :/
jelsi Cie to pocieszy to nawet nie wiem, co to jest ZMP;)
Ucze sie niemieckiego od 3 lat dopiero i nie mialam okazji zdac certyfikatu:)
Ale maturke zdalam podst -95%, rozszerz-78%, ustna rozszerz-100%, jesli to moze byc jkaims wyznacznikiem:) no co tam- trzeba wierzyc w siebie!!! Zreszta jest wiele studentow zagranicznych w Berlinie, ktorzy slabiej mowia i nikt sie nie przejmuje! glowa do gory i dasz rade! (ja mam DSH 14 wrzesnia, wiec jakos sie trezba mobilizowac;)
ZMP = Zentrale Mittelstufenprüfung
jeden z certyfikatów ;-)
hejka,co do twojej kwestii to nie bardzo orientuje sie w tym temacie.Chcialabym sie zapytac czy ktos nie wybiera sie do Karlsruhe na podyplomowe,piszcie [email]
ze certyfikat to ja wiem:) tylko nie wiem jaki jest jego poziom w stosunku do DSH, ale po nazwie moge sie domyslac jedynie:)
No to gratuluję wyników :) Ja mam nadzieje troche podskoczyc jeszcze z niemca :) A jak z tymi kosztami studiów? Jaka jest opłata na Humboldta?
ja slyszalam od kolegi, ktory tam studiuje, ze placi sie 200euro za semestr, ale w to wchodzi bilet na wszytskie srodki transportu w Berlinie i okolicach (wart 150euro), czyli w sumie sie oplaca:) A za mieszkanie ok. 200euro, nie liczac pradu itp:) Zdecydowanie tanszy jest Berlin niz miasta na poludniu Niemiec, dlatego tez sie na niego zdecydowalam:) I Ty dasz rade tez z niemieckiego!!! Pamietaj -ze oplaca sie, warto zdawac przedmioty rozszerzone na maturce! jakby cos, pytaj:)
A mołabys podać numer gg, albo email? Wygodniejsza byłaby rozmowa :)
Hej.
Angieee przepraszam,że sie tak wtrącam do rozmowy,ale tak życzliwie udzielałaś odpowiedzi więc może byś mi też mogła dopomóc?:)
Napisałaś że na prawo nie biorą pod uwagę przedmiotów zdawanych na maturce{ważne żeby były na rozszerzonym?},wiesz może cokolwiek na temat rekrutacji na psychologię lub medycynę?{czy też obojętne przedmioty itp}.
Z góry serdecznie dziękuję
moj numer [gg] , a mail jakby cos- [email]
co do zdawanych przedmiotow na maturce, to nie jestem pewna w 100%,ale wydaje mi sie, ze nie ma konkretnych wymagan, ze trzeba zdawac biologie na medycyne czy cos. Nie musisz tez zdawac rozszerzonego -masz po prostu wieksze szanse jesli to zrobisz! no i jesli zdasz na maturce wiecej niz tylko 3 obowiazkowe przedmioty -ja zdawalam 4:)
hejka studenci byli obecni i przyszli...Ja może zadam takie głupie pytanie ale trudno...Czy trudno jest się dostać na studia w Niemczech? Jakie są progi przyjęcia ile mniej więcej punktów z matury bym musiała zdobyć...Ja bym chciała studiować coś związanego z ekonomią i administracją lub bankowośc najlepiej w Berlinie.
Z góry dziękuję...
Witam wszstkich!!!
mam pytanko, czy ktoś wie, ile trwają studia podyplomowe w niemczech? i czy trzeba spełnić takie same kryteria jak w przypadku studiów kończących się mit Diplom lub Magister?
Hello,rnmam pytanko, planuje studia w Niemczech, najlepiej prawo w Bremen na Universitaet Bremen, w tym roku zdaje mature z polskiego, anglika, niemca, historii i wosu- wszystko rozszerzone. Mam ZD zdany na 1, FCE na A, w tym roku chce sie przygotowac do studiow tam. Ktos moglby mi pomoc i podac jakies info na temat kosztow studiow, zycia, mieszkania itp w Bremen albo Delmenhorst(miasto 12 km od Bremen) transportu itp. a takze jakie dokumenty w tym roku sa wymagane i co jeszcze potrzebuje zeby dostac sie tam na studia(certyfikat bodajze TDaF), jakie inne dokumenty beda mi potrzebne zeby tam mieszkac(prawdopodobnie przez 5 lat studiow i reszte zycia) i inne wazne dla mnie w tej sytuacji rzeczy. W moim przypadku w gre wchodzi tylko Bremen i Delmenhorst- studia i zycie, ewentualnie praca w czasie studiow. Moj [gg] , mail [email] rnZ gory dziekuje za pomoc! ^^rnPozdrawiam wszystkich deutschmaniakow ^^
hej,wybralas zly uniwersytet,ja zaczynam studia w rostocku na uniwerku(odrazu po maturze)i place za semestr 82euro w tym jest tez semesterticket,biblioteki itd.jedyny problem-nasz kraj jest tak zacofany ze jako student w niemczech i to nie na wymianie nie potrafia stworzyc organizacji stypendialnej dla ludzi w moim przypadku.
Hejka wszystkim,

mam takie pytanko do osób które studiują w Niemczech:

Czy swoje papeiry można wysałać na uczelnie??? Jeśli tak to jak to się odbywa, co potem jak juz wyśle???

Prosze o pomoc,
Dzięx
Nie przesadzajmy, ze tu tak zle z praca, trzeba tylek ruszyc i poszukac. Ja znalazlam w tydzien prace, bo oplaty za studia i wyjazdow mi sie zachciewa do innych krajow ( studiuje jezyk obcy). Za semestr trzeba placic 250 euro ( w Hamburgu) i sa to oplaty i doplaty, np. dostaje bilet polroczyny a gdybym miala sobie go sama kupic, to wydalabym za 6 miesiecy ok.420 euro, wiec nie marudze, place i ciesze sie. Jesli sie nie ma 2 lewych rak i naprawde chce sie studiowac, uczyc i pracowac, to mozna byc dobrym i moc sie utrzymac. Ja sama studiuje z Polakami, ktorzy dostali od rodzicow na 1 miesiac kase i przyjechali z plecakiem. Znalezli prace, mieszkanie, pogodzili wszystko ze studiami, sa na plusie. Trzeba tylko chciec!
A co Polacy maja do czynienia z Auslandsamt????? Idzie sie tam, gdzie i Niemcy chodza, by dowiedziecsie o studiach lub na nie zapisac. Jestesmy juz w Uni.
A ja chciałabym studiować tylko zastanawiam się gdzie. Hamburg czy Berlin?
Co byście polecali? Które miasto lepsze i pod jakim względem ? A kierunki to napewno coś z ekonomią tj. administracja , bankowość itp. Pozdrawiam;-p
ehh...ja jestem czwarty miesiac w Niemczech jako au-pair i zaczynam myslec o studiach tutaj,bo germanistyka w Polsce zostala mi obrzydzona przez studentow tego kierunku. tylko to,co slyszalam o niemieckich studiach,to brzmi tak..strasznie :) moze ktos jest w podobnej sytuacji,jak ja? moze jest ktos au pair i chce sie zapisac na kurs przygotowujacy do dsh. moze ktos jest w bonn i chce mi udzielic tych informacji i pomoc? :p hehe. bylabym wdzieczna. moj mail to [email]
a jak jestes odrazu tam to nie chcesz zrobic DSD II??polecam bardzo
witam! czy ktos z odwiedzajacych to forum studiuje na Uni Humboldta w Berlinie??
A może wiesz w jakim mieście i na jakim uniwerku można studiować dziennikarstwom w niemczech???
Sabina powiedz mi jakie kolejne etapy trzeba przejsc zeby moc zdawac DSD II??
tu jest dziennikarstwo
http://www.politiknews.de/journalismus/journalismus-studium.htm
Moze mi ktos napisac cos o uniwersytecie w Hannoverze?Jaka panuje tam atmosfera?Czy ciezko sie dostac i jakie wymogi musze spelnic?Byla bym bardzo wdzieczna za udzielenie informacji.Moj numer gg to 2879621 jesli ktos by chcial porozmawiac o studiach w De.A mail to [email]
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 229

« 

Matura

 »

Pomoc językowa