studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 229
wiem, że będzie ciężko. I że potem może być ciezko z pracą. Ale mam sentyment do tego języka. I uznałam ze jesli nie dam radę, zmienie na włoski, którym posługuje sie lepiej....ale prawda jest taka że jest mniej powszechny niz hiszpański. Ale dobre jest to że można po jakimś czasie zmieniać kierunki. Wiem że z perspektywami o prace jest kiepsko jeśli chodzil o ogólnie o filologię, ale daltego jeszcze wzięłam ta geografie. BO najbardziej mnie jednak interesuje turystyka.
hej zdecydowalam sie na studia na ihi-zittau-kieruunek nauki spoleczne. mozesz mi pokrotce opsiac co trzeba zalatwaiac,czy wymagane sa certyfiokaty jezykowe, to moj nr [gg] , bede wdzieczna za koazda pomoc,pozdarwiam,buzka:)
Skonczylam studia w tamtym roku, teraz juz pracuje
Mam ogromną prośbę... Czy mógłbyś powiedzieć nam więcej o studiowaniu w niemczech. Mamy ogromną ambicję pracować i studiować w tym kraju. Ale to co napisałeś... trochę nas przeraziło...
A jakie kierunki was interesuja?
Witah Hamburgerin,
czytałam twoje wpisy o studiowaniu w Hamburgu.
Też chciałabym tam studiować ale mam pewne wątpliwości,pytania.
Czy mogłabyś podać swój adres mail lub napisać na mój.
Co w ogóle studiujesz bo nie doczytałam, ciężko było się dostać ?

Napisz.Pozdrawiam.
Aga
[email]
mój mail to [email]
Czy sie dostałam dowiem się jutro. Bo to zależy od tego czy dotarły w odpowiednim czasie moje papiery (Immatrikulationsantrag). Złożyłam na kierunek Bachelor- Spanisch i jako kierunek poboczny wybrałam geografię.
Chętnie pogadam albo odpisze na maila.
Moje [gg]
pozdrawiam
hej ja marze o studiowaniu w niemczech ale jest problem na ktory moze znajdziesz rozwiazanie gdyz ja znam niemiecki ale na poziomie komunikatywnym i tylko takim czy jest cos takiego jak kurs organizowany przez miasto dla obcokrajowców a mozesz cos wiecej o tym DSH w heidelbergu ja mam mozliwosc mieszkania w mannheim.please pomocy
Hej!
czy ktos z was mial kontakt z firma studiawniemczech.pl? Ja do nich dzwonilam i dowiedzialam sie ze duzo uczeln zwraca koszty ich uslugi (400 zl). na ich stronie sa tez wszystkie uczelnie wypisane. czy ktos juz skorzystal? ja slyszalam na innych forach i na uczelni w niemczech (FU Berlin) ze wszystko ok ale chcialam sie upewnic. jestem jeszcze w berlinie i chce do nich w pon pojsc osobiscie.
dagmara
Siemka! Czy jest tu ktos, kto studiuje na Humboldtcie w Berlinie albo sie tam wybiera? Bylbym wdzieczny za kontakt bo mam zamiar wybrac sie na ten uniwerek. Pozdrowki, Piotrek
mam pytanie co do tych studii w Zittau..to trzeba te certyfikaty miec?? ja jestem niezalezna finansowo i ucze sie niem od 9 lat wiec mysle ze poradzlabym sobie..odezwij sie jesli mozesz..1305563
ja też chce studiować w Berlinie, byłoby super. a jeśli mi się nie uda, to germanistyke we wrocku, jeszcze mam dużo czasu, ale zgadzam się że Berlin jest super i w ogóle całe Niemcy. Jak ktoś chce pogadać po niemiecku czy poprostu o Niemczech czy poprostu o pogodzie :D zapraszam na [gg] bye:::::::)
Hey, mam 2 pytanka:
- Czy moglby mi ktos wytlumaczyc co to sa za niemieckie tytuły na uczelniach, co oznaczaja tzn: Bachelor, Diplom, Lizentiat, Master, Magister, Doctor...ktory jest najnizszy a ktory najwyzszy i co one daja ??

- Co to sa za uniwersytety z numerus clausus i bez numerus clausus??
chodzi tu o range? o renome? poziom?

dzieki za odp ;]
cze,
bachelor to jest nowy tytul, trwa 6 semestrow. nie masz po nim w niemczech zbyt wiele, chyba tylko radosc, ze masz taki sam tytul jak goscie w ameryce. na bachelorze jest ciezko, bo musisz zdobywac punkty. za niezdany egzamin odejmuja ci je.po bachelorze mozesz robic master, trwa 4 semstry.zeby sie na niego dostac, trza byc najlepszym na bachelorze. nie ma tyle samo miejsc na master, co na bachelor.slyszalam, ze da auslanderow na master sie dostac to prawie ze nierealne(ale moze to tylko sciemy?).
magister, trwa 5 lat(wlacznie z praca magisterska). diplom trwa tez 5 lat, jest wymieniany na bachelora i mastra, jest zazwyczaj na tecvhnicznych kierunkach. doktor- to doktorat, robisz albo po mgr, diplomie albo po master. czyli doktor najwyzszy. mgr, master i diplom sa na tym samym poziomie. diplom jest przy technicznych rzeczach, mgr to ogolne wyksztalcenie, czyli studiujesz historie i mozesz po tym pracowac w tv. ale np nie mozesz sie bewerbowac do siemensa, gdzie chca kogos z diplom.master to tak jakby polaczenie mgr i diplom(w sensie, ze i techniczne i ogolne studia). osobiscie nie polecam bachelora- jest cviezko i stresowo. zeby skonczyc bachelor, musisz miec dobre oceny. w przypadku mgr i diplom oceny nie sa wazne.liczy sie ze zdales.

numerus clausus, tzn ze licza sie twoje oceny. bez numerus clausus, przyjmuja wszytkich, ktorzy maja mature. czyli bym powiedziala, ze chodzi o range uni(zeby byli najlepsi). druga sprawa, to uni robi nc dlatego,ze ma na jakims fachu za duzo studentow i chce zmniejszyc ich ilosc...

pozdro z monachium
nie chodzi o zmiejszenie ilosci tylko o podniesienie jakosci studentow. przeciez sa okreslone miejsca i tylko ci dostaja je ktorzy maja najlepsze swiadectwa. jak by chcieli zmiejszyc ilosc miejsc, to zmniejszaja je po prostu :)
hey! a jak tam sie zapisać na ten DSH do Heidelbergu??
Ja bym bardzo chciala w przyszlym roku do Belina na Humboldh bo blisko..ale nie mam zadnego certyfikatu...
pozdrawiam
napisz do nich http://www.alpha-heidelberg.de/ tam mowia po polsku nawet nie wiem czy czasem ta polka nie jest wlascicielem tego kursu....oni zalatwiaja wszytko zakwaterowanie etc.......
HEJ, CZY KTOŚ MA JAKIEŚ INFORMACJE NA TEMAT STUDIOWANIA ARCHITEKTURY, NAJLEPIEJ W MONACHIUM. JAKIE SĄ SZANSE NA DOSTANIE SIĘ?
Czesc!
Ja studiowalam 4 lata na Uni- Humboldt. Nie daj sobie wmowic,ze nie ma egzaminow!!! Dla obcokrajowcow sa na wszystkich uniwersytetach w Berlinie, i placic tez trzeba. Pytania?
Pozdrawiam - tlumaczka, Nelka.
studia w niemczech są płatne. Na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą płace 200euro za semestr, jest w tym bilet na pociagi, autobusy i tramwaje w całej brandenburgii, ale można z niego zrezygnować, wtedy opłata wynosi 150euro( jednak mimo wszystko jest to korzystne bo np. do berlina nie musze kazdorazowo płacic 10euro w jedna strone). 200euro to dużo ale uwzględniając warunki jakie zapewnia uczelnia swoim studentom to naprawde warto. W Polsce o takich warunkach nawet nie ma co marzyć. Co do ubezpieczenia to wcale nie trzeba płacić 60euro miesiecznie, jesli ma sie formularz E-111 z NFZ. ten formularz zaświadcza że jest sie ubezpieczonym w polsce i zwalnia z tej opłaty (trzeba go tylko poświadczyc w jakiejs niemieckiej kasie chorych). Utrzymanie w Niemczech nie jest tanie. Ja jestem w dobrej sytuacji, ponieważ studiuje we Frankfurcie nad Odrą, ale mieszkam w akademikach polskich w Słubicach. Studenci Viadriny mają możliwość pracy na zlecenie np w drukarni, gdzie można zarobić 150zł dziennie. I tak koszty są dość wysokie ale naprawde można sobie poradzić. Pracując jedynie w jeden weekend w miesiącu jestem w stanie opłacić akademik za miesiac. Nie wiem jak wygląda sytuacja w głebi Niemiec, ale na granicy nie jest źle;)
jesli masz trudnosci z porozumiewaniem sie z niemcami to moze byc ciezko...studiuje na viadrinie we frankfurcie nad odra. na ta uczelnie przyjmuja uwzgledniajac wyniki z matury i swiadectwa ostatniej klasy. przed rozpoczeciem zajec pisze sie DSH, który uprawnia do studiowania na niemieckiej uczelni. nawet jesli nie zdasz za pierwszym razem to masz mozliwosc powtorzenia go pod koniec pierwszego semestru, a studiujesz normalnie (wtedy juz zwykle wszyscy zdaja)ja uczylam sie niemieckiego 7lat, w szkole i prywatnie i zdalam za drugim razem.
cześć! czy moglby mi ktos powiedziec jakie sa wymagania jesli chodzi o studia na uniwerku w Koloni? czy sa mozliwe jakies stypendia socjalne dla obcokrajowco? jakie sa srednie koszty utrzymania? dzieki z gory :) jesli mozecie to napiszcie mi maila [email] lub [gg]
to wszyzstko zalezy od kierunku studiow, a stypendia coz nie jest tak latwo dostac stypendium, lepiej zawsze liczyc na sebie i poszukac sobie pracy.
Stypendium dostaje moze 2 % studentow obcokrajowcow
hallo katele

hier kannst du alles lesen
http://www.uni-koeln.de/
hej neli. co do twoich studiow na humboldt uni. chcialabym w tym roku studiowac ale mam jeszcze pare pytan, dla tych co juz studiowali. napisz mi twoj adres email albo numer gg.
sorry nelka. czekam na meila
hej,ja mam takie pytanie..jak uczelnie niemieckie przeliczaja nowa mature w ktorej sa procenty i dwa poziomy,podst i rozszerzony. i gdzie zrobic takie tlumaczenie/przeliczenie punktow??
Cze
Ja mam pytanko, czy moglby mi ktos podac adresy do szkol gdzie bede mogl studiowac cos zwiazanego z PRAWEM-najlepiej miedzynarodowe prawo!A sa jakies uczelnie w niemczech gdzie po polsku sa wyklady?Prosze o odp pzodr
fajna reklama......... to forum nie jest do celow marketingowych
Co do waszych akcentow::: Jestem 10 lat w Niemczech ale do tej pory nie udalo mi sie zlikwidowac akcentu...Nikt na poczatku nie mysli ze mam wschodni akcent, typuja raczej na holandie oder anglie... ale i tak twierdza wszyscy ze niemiecki z akcentem jest süss...rnrnpozdrowienia z wyspy sylt...
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 229

« 

Matura

 »

Pomoc językowa